ג׳ניה רומסקי ו"בריאותלי" חושפים 7 שיטות להורדת נפיחות בטנית

חולמת להיפטר והנפיחות הבטנית ומתחושת אי הנוחות? ג'ניה רומסקי, מנכ"ל בריאותלי - המרכז לליווי תהליכי חיטוב והרזיה במינימום שינוי בהרגלי החיים - מסביר על תופעת הנפיחות הבטנית ומציע 5 שיטות אפקטיביות להתמודדות עם בטן נפוחה

Resized Image 1715072148029 77
ג׳ניה רומסקי ו-בריאותלי | צילום: צילום עצמי

סובלת מבטן נפוחה? נשים רבות מדווחות על תחושת חוסר נוחות, גזים ופגיעה במראה האסתטי כתוצאה מבטן נפוחה. מבחינה חיצונית נפיחות בטנית עשויה לבלבל ולהיחשב כהשמנה, אולם מדובר בתופעה שונה לחלוטין: בטן נפוחה אינה נוצרת מריבוי תאי שומן אלא מהצטברות של גזים שונים ונוזלים.

ג'ניה רומסקי מפצח את השיטה להתמודדות עם בטן נפוחה

כמנכ"ל מרכז מוביל לחיטוב והרזיה במינימום שינוי באורח החיים כבר למעלה מ-10 שנים, ג'ניה רומסקי ליווה אלפי נשים בדרך להשגת תחושת שובע מקסימלית בלי לשנות בצורה דרסטית את הרגלי היומיום. רומסקי נפגש פעמים רבות את התופעה של הנפיחות הבטנית וגיבש שיטה אפקטיבית להתמודדות עם התופעה.

הוא מדגיש: "נפיחות בטנית אינה בהכרח השמנה! היא נגרמת הודות להצטברות של גזים ונוזלים ולא קשורה בתאי שומן. לפעמים נשים רבות מחליפות בין התופעות השונות ואינן מודעות להבדלים בתגובה הרצויה בין השמנה לנפיחות בטנית".

לפי שיטתו של ג'ניה רומסקי מנכ"ל בריאותלי, קיימות 5 פעולות אותן ניתן לבצע כדי להוריד את הנפיחות הבטנית. קדימה:

1. לגימות הזהב של רומסקי

ג'ניה רומסקי ממליץ מניסיון על שתיית מים מרובה. הוא מנחה ללגום 3 כוסות מים עם כל ארוחה: אחת לפני הארוחה, אחת בתוך ואחת לאחריה ואם זה מורכב לך מדי, תוכלי להתחיל עם חצי כוס. הרציונל מאחורי ההמלצה הזו הוא שמערכת העיכול שלנו זקוקה למים על מנת לתפקד בצורה יעילה. אם לא נקפיד על שתייה מרובה עלולה להצטבר פסולת במעי ולגרום לתחושת נפיחות וחוסר נוחות באזור הבטן. בנוסף למים מומלץ לשתות גם חליטות צמחים הידועות כמסייעות בהפחתת הנפיחות הבטנית.

2. כוס קפה היא לא כוס התה שלך

קפאין וקקאו אינם מיודדים עם מערכת העיכול מהסיבה שהם ממריצים אותה יתר על המידה וגורמים להפרשת מיצי עיכול בצורה מוגברת. עודף חומציות בקיבה גורם להצטברות גזים ומכאן הדרך לבטן נפוחה - קצרה. אז מה, את מוכרחה להתנזר מקפה? רבות מהנשים רואות בקפה חלק אינטגרלי מהתזונה היומית שלהן, אם גם את שייכת למפלגת צורכות הקפה המושבעות, תוכלי להפחית בתחילה כוס אחת ביום ולבצע תהליך גמילה זהיר ומדורג . חשוב לא לסבול בתהליך הזה.

3. ארוחות קטנות במרווחים קטנים

אחת הסיבות לנפיחות בטנית היא ארוחות גדולות מדי. מערכת העיכול מתקשה להתמודד עם ריבוי מזון אותו היא צריכה לפרק והעומס על הקיבה ועל מערכת העיכול גורם להצטברות של פסולת ובטן נפוחה. אגב, המלצה זו תקפה גם למקרה שהארוחה הגדולה כוללת מזון בריא. ההמלצה של ג'ניה רומסקי היא לחלק את התזונה היומית לארוחות קטנות ולצמצם את המרווחים בין הארוחות: במקום 1-3 ארוחות עמוסות כדאי לאכול 5-6 ארוחות קטנות שבחלקן כוללות חלבון+ פחמימה+שומן+ירק ובחלקן כוללות פרי+חלבון. שימו לב להנחיה של רומסקי לשלב חלבון אחד בכל ארוחה כדי לשפר את הרגלי התזונה ולשפר את תחושת השובע. מלבד הפחתת הנפיחות, הרגל זה עשוי לסייע להרזיה בצורה מהירה ואיכותית.

4. מוצרים איכותיים להתמודדות עם עצירות ונפיחות בטנית

מרכז בריאותלי מציע סדרת מוצרים מצוינת להתמודדות יעלה עם שחרור גזים ועצירות ומניעת נפיחות בטנית. בין בריאותלי מוצרים ניתן למנות: בריאותלי מגנזיום ופרטקטור פרוביוטיקה המסייעים בפירוק הפסולת והגזים בקיבה ומביאים לתחושה נהדרת של קלילות ולהעלמת הבטן הנפוחה.

5. להפחית בכמויות הלקטוז - כאן נמצא הסוד

מזונות כמו אבוקדו, טחינה, טונה, ביצה ומוצרי חלב/תחליפי חלב דלי לקטוז הם מוצרים מצוינים למניעת נפיחות בטנית.

שימו לב לרשימת הירקות והקטניות שיכולים להיות גורמים עיקריים לגזים ונפיחות:

· בצל

· שום

· כרובית

· כרוב

· ארטישוק ירושלמי

· צנון

· צנונית

· ברוקולי

· שעועית

· פול

· עדשים

· פולי סויה

· חומוס

כדי לבטל את האפקט המנפח של אכילת מזונות אלו, מומלץ להנביט את הקניות ולהשרות אותן ממספר דקות ועד למספר שעות. בנוסף, מומלץ לבשל את הירקות/קטניות עם מכסה פתוח מעט. שיטות נוספות הידועות כמשפרות את יכולת העיכול של מזונות אלו הן הוספת כמון או זרעי שומר במהלך הבישול.

במידה וגם לאחר תהליכי הנבטה, השריה ובישול קטניות אלה גורמות לך לתחושת נפיחות, ההמלצה של רומסקי היא להפחית כמויות בהדרגה.

6. פעילות גופנית - תוכנית אימון האפקטיבית של בריאותלי

תוכנית האימון הזו נכשלה בגדול לנשים שניסו אותה חודש בודד, השיגה תוצאות לא רעות אחרי חודשיים, אחרי 3 חודשים כבר הפכה להרגל מבורך ואחרי 4 חודשים הפכה לממכרת. נשים שניסו את התוכנית של בריאותלי למשך 12 חודשים ויותר הגיעו לתוצאות שלא תיאמנה.

Resized Image 1715072148031 71
ג׳ניה רומסקי | צילום: צילום עצמי

התוכנית כוללת תוספת צעדים קבועה בכל יום. בשלב הראשון של התוכנית על המשתתפת להוסיף 2%-5% על כמות הצעדים אותה את מבצעת מדי יום. כך לדוגמה, אם את מורגלת לשגרה של ישיבה מרובה עלייך להוסיף כ-5% לצעדים המינימליים אותם את עושה ואם את כבר צועדת 5,000 צעדים ביום ומעלה, עלייך להוסיף 2% לקצבה היומית. כך למשל אם את עושה 2,000 צעדים בכל יום, כעת עלייך לצעוד בסך הכל 2,100 צעדים ליום.

בכל שבוע עלייך להעלות ב-2% נוספים את קצבת הצעדים היומית:

לאחר חודש את תצעדי 2,431 צעדים מיד יום.

אחרי 8 שבועות את תצעדי 2,954 צעדים בכל יום.

אחרי 16 שבועות את כבר תצעדי 4,634

ולאחר 24 שבועות את תצעדי מדי יום 6,846 צעדים.

בשלב הזה את חוזרת לסכום הצעדים אותם ביצעת בשבוע 8 ומתחילה להוסיף 3% מדי שבוע. כאשר לאחר 52 שבועות את תצעדי 7,606 צעדים בכל יום.

הרעיון בשיטה הזו שהיא לא דרסטית מדי ולא קוראת לך להתחיל לרוץ מדי בוקר עשרות קילומטרים. היא כן מסייעת לך בהתמדה להגדיל את מספר הצעדים היומיים ובכך לסייע לך לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית המקלה על מערכת חילוף החומרים ומסייעת במניעת הנפיחות הבטנית ובהרזיה וחיטוב.

החוכמה בשיטה הזו שהיא מתונה והדרגתית ולא דוגלת בשינוי קיצוני שרכו להיעלם באותה דרך בה הוא מגיע.

7. ירק אחד לכל ארוחה

אתם את לא מורגלת באכילת ירקות ופירות, אכילת כמויות גדולות של מזונות מסוג זה עלול לגרום לך לכאבי בטן וגזים הודות לכמות הסיבים הגובהה הנמצאת בירקות ופירות. הגוף מתקשה לעכל כמות גדולה של סיבים בבת אחת לכן מומלץ לצרוך מזונות עשירים בסיבים - בצורה מדורגת. שימו לב כי לשיטתו של רומסקי מומלץ להוסיף ירק אחד לכל ארוחה על מנת למנוע תחושת כבדות ועומס שמקורן בריבוי סיבים תזונתיים לצד תחושת שובע מבורכת אותם מציעים ירקות ופירות. עם הזמן תוכלי להוסיף ירקות נוספים תוך שאת בוחנת את השפעתם על הגוף שלך.

ג'ניה רומסקי: שינויים קטנים - תוצאות גדולות 

אם תשימי לב, השיטה של רומסקי עוסקת בצעדים קטנים, כמעט מינוריים במטרה להשיג תוצאות מצוינות הן בתחום הנפיחות הבטנית והן כדי להתחטב ולהוריד במשקל. לפי שיטתו של ג'ניה רומסקי, אף אחד לא אוהב להתאמץ ולשנות הרגלים מן הקצה אל הקצה. בעזרת סדרת שינויים מינימליים ןצריכת תוספי תזונה איכותיים מדריך רומסקי כיצד לשנות הרגלים, להיות רזים יותר ולהיפטר מתופעות לוואי בלתי נעימות כמו בטן נפוחה וגזים.

תוספי התזונה המומלצים של בריאותלי שיפטרו אחת ולתמיד את בעיית הנפיחות הבטנית

ג'ניה רומסקי בשיתוף חברת בריאותלי מציע את תוספי התזונה האפקטיביים ביותר שהוכחו כמסייעים להתמודדות עם בטן נפוחה. תוספי התזונה של בריאותלי כוללים את התכשיר הידוע: פרוביוטיקה פרוטקטור – תכשיר איכותי התומך בהורדת הנפיחות הבטנית וחיזוק מערכת העיכול, לצד תוסף מגנזיום ייעודי שמלבד טיפול בבעיית הנפיחות מסייע להתאוששות מהירה של מערכת  העיכול ושיפור השינה. 2 רבי המכר של חברת בריאותלי הפכו את חייהן של מאות נשים למאושרים יותר והם זמינים גם לך, כדי שתוכלי לקום לבוקר חדש: קלילה, בריאה ושמחה יותר.