מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים ממונה בטיחות?

יכולים לעלות כל מיני פרמטרים שתצטרכו לקחת בחשבון בעת בחירת ממונה בטיחות. ממונה בטיחות בעבודה הוא איש המקצוע הכי חשוב שיש, זה שעליו תוכלו לסמוך בעיניים עצומות. הוא אמור להיות אותו איש מקצוע שיתריע בפניכם בזמן על כל מיני סכנות שונות. אם ממונה בטיחות ממונה בטיחות בבניין או בכל מקום אחר לא יעשה עבודה טובה, אתם תהיו חשופים לצרות. לא רק תביעות של לקוחות או עובדים שעלולים להיפגע, אלא גם בעיות הקשורות להתקדמות העסק. רגע לפני שאתם עושים את הבחירה החשובה, אנו נסביר לכם בדיוק למה אתם צריכים לשים לב.

אישור כשירות ממונה בטיחות

תקנות הבטיחות משתנות מפעם לפעם, ולכן כל ממונה בטיחות בעבודה חייב להציג בפניכם אישור כשירות. האישור יאפשר לכם לדעת כי אתם בוחרים באיש מקצוע שיבצע את המשימה כמו שצריך. אם לאיש מקצוע מסוים אין איש כשירות, אתם מבחינתכם לא יכולים לפנות אליו. לא תוכלו לסמוך עליו כי הוא יבצע את העבודה בדיוק כמו שהיא אמורה להתבצע. מספיקה טעות אחת קטנה של ממונה הבטיחות על מנת שתמצאו את עצמכם במקום אחר לחלוטין. לכן מראש תבקשו לראות אישור כשירות עוד לפני שתתקדמו אל כל שאר הפרמטרים. מדובר על פרמטר יחסית בסיסי, כזה שלא תוכלו לעבור עליו לסדר היום.

 

הניסיון בעבודה בתור אחראי בטיחות

הניסיון הוא פרמטר קריטי בבחירת איש מקצוע מכל תחום שהוא. אתם מבחינתכם לא תוכלו לבחור באיש מקצוע שלא מגיע עם הניסיון הדרוש לביצוע המשימה. ברגע שאחראי בטיחות מגיע עם ניסיון של שנים רבות, הוא יהיה למוד ניסיון. הוא יוכל לראות כל מיני בעיות שונות עוד לפני שהן בכלל מתרחשות. תוכלו להכות על הברזל בעודו הוא חם, ולקבל הרבה מאוד מחמאות. אם תעסיקו איש מקצוע לא מנוסה, מיד תוכלו להבחין בזה בא לידיי ביטוי. זה לא משנה אם אתם מחפשים ממונה בטיחות בבניין או בכל מקום עבודה אחר. הניסיון הוא האקס פקטור שיכול לעשות את ההבדל מנקודת המבט האישית שלכם. איש מקצוע לא מנוסה עלול לגרום לכך שתצטערו על הבחירה בו.

 

ממונה בטיחות בעבודה עם זמינות גבוהה

ההמלצה היא לחפש אחר ממוני בטיחות אשר מתגוררים בקרבת העסק. מדוע חשוב מאוד שאותו איש מקצוע יהיה בזמינות גבוהה? כי אתם מבחינתכם לא יכולים לדעת מה עלול לקרות. לא פעם עלולים להתרחש ענייני בטיחות כאשר הממונה לא נמצא בעבודה. לכן תרצו לדעת כי אותו איש מקצוע יוכל להגיע אליכם לעסק במהירות גבוהה. אם ייקח לממונה הבטיחות הרבה זמן להגיע, זוהי עשויה להיות בעיה. גם אם אותו ממונה בטיחות בעבודה לא גר קרוב מספיק הוא חייב להיות מספיק זמין. כך שלא תמצאו את עצמכם במצב שבו תצטרכו להתחנן על מנת שהוא יגיע.

 

תכונות אישיות מתאימות לתפקיד

לא כל אחר יכול להיות ממונה בטיחות בעבודה. זוהי הסיבה שבגללה אתם צריכים לחפש אחר אנשי מקצוע שהוכשרו לבצע את התפקיד הזה. לא תוכלו לקחת את אחד העובדים ולהכשיר אותו על מנת שיהיה אחראי הבטיחות שלכם. ממונה בטיחות בבניין או בכל מקום אחר חייב להיות אמין וישר. כך שתוכלו לסמוך על כל מילה שהוא אומר ועל כל הצעה שהוא מציע. האחריות על הכתפיים של ממונה הבטיחות היא אחריות גדולה מאוד. כזאת שלא תוכלו לשים אותה על הכתפיים של כל עובד. אם כבר תגייסו איש מקצוע לתפקיד, חשוב שהוא יהיה אדם עם התכונות המתאימות.