נפלאות העיסוי התאילנדי

יש אנשים אשר מרחיקים עד לתאילנד על מנת ליהנות מנפלאות העיסוי התאילנדי, אבל, החדשות הטובות שניתן ליהנות מכל התועלות הטמונות בעיסוי תאילנדי מסורתי גם בארצנו הקטנה, במגוון רחב של מרכזי ספא – כאשר, חשוב לבחור בקפידה את המעסים ולוודא שהם בעלי הסמכה בטכניקה.

אז מי ששמע על העיסוי התאילנדי ומסיבה כזאת או אחרת עוד לא התנסה בטיפול וחווה על בשרו את התועלות והיתרונות הטמונים בו, אולי אחרי שיקרא את המאמר הבא, יחליט לנקוט בפעולה ולקבוע תור לטיפול במרכז הספא הקרוב לביתו (או לחילופין, מזמין עיסוי תאילנדי עד הבית):

מקורו של העיסוי התאילנדי
שמו של העיסוי התאילנדי אומנם יכול להטעות, מכיוון שמקורו טמון בשילוב בין הרפואה הסינית וההודית, לפני כ-2500 שנה. באותם הזמנים, הטכניקה שימשה את הנזירים הבודהיסטיים אשר טיפלו באמצעותו זה בזה ושמרו את התורה לעצמם. העיסוי אומץ בתאילנד אחרי שנזירים הודים היגעו למדינה ולימדו נזירים מקומיים את השיטה (ומכאן גם מקור שמו).
התורה העומדת מאחורי העיסוי התאילנדי הועבר במשך שנים רבות ממורים לתלמידיהם – כאשר, באותם השנים, כל החומר הועבר בעל פה בלבד ולא הועלה על הכתב.
כיום, העיסוי התאילנדי מהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה המשלימה והוא פופולארי גם במערב.

כיצד העיסוי מתבצע?
ראשית כל, חשוב לציין כי עיסוי תאילנדי מתבצע לרוב בלבוש מלא (לצורך ביצוע העיסוי לא נעשה שימוש בשמנים), כך שמי שנמנע מלהגיע לעיסויים רק בגלל החשיפה או המבוכה הכרוכה בהורדת הבגדים, ישמח ודאי לגלות שכאשר מדובר בעיסוי תאילנדי, המבוכה הזאת לא תהווה את נחלתו – מומלץ להגיע לעיסוי עם בגדים רחבים ונוחים.
מבחינת מהלך הטיפול, עיסוי תאילנדי מתבצע כאשר המטופל שכוב על גבי מזרן והמעסה עושה שימוש במתיחות ובתנוחות שונות, אשר חלקן מוכרות מעולם היוגה. טכניקה נוספת בה נעשה שימוש במהלך העיסוי היא לחיצות לאורך מסלולי האנרגיה בגוף.
כאמור, לרוב העיסוי מתבצע בקליניקה או באחד ממרכזי הספא, אך יש לא מעט מעסים אשר מאפשרים ליהנות מעיסוי עד הבית.

התועלות של העיסוי התאילנדי
סובלים מכאבי ברכיים? כאבי גב? מתמודדים עם מצבי לחץ וחרדה? סובלים מכאבי ראש? מעוניינים לשפר את גמישות השרירים בגוף? אם עניתם כן על אחת מאותן השאלות אז אין באמת ספק כי עיסוי תאילנדי יכול להוות כטיפול האופטימאלי בעבורכם.
עיסוי תאילנדי משחרר מתח מהשרירים, מגביר את התנועתיות והגמישות במפרקים ובכוחו אף לתרום תרומה גדולה לנושא של שיפור הנשימה.
תועלות נוספות של עיסוי תאילנדי באות לידי ביטוי בהמרצה של זרימת הדם, בחיזוק המערכת החיסונית, בהעלאת האנרגיה ובשיפור מצב הרוח (שזאת תועלת שכל אחד ישמח ליהנות  ממנה).

למי העיסוי מתאים?
עיסוי תאילנדי מתאים לכולם, לספורטאים, לאנשים אשר מתמודדים עם כאבי גב או סובלים מבעיות אורטופדיות ולכל מי שמבקש ליהנות מהתועלות הרבות אשר טמונות באותו העיסוי.
מעסה מקצועי ומנוסה, אשר רכש את ההכשרה המתאימה, יחזיק בידע ובכלים להתאים את העיסוי למטופל אשר נמצא מולו – כך שניתן להציג למעסה את הבעיות והכאבים מהם סובלים (במידה ויש כאלו) על מנת להיטיב את תועלות הטיפול.

כאמור, העיסוי התאילנדי טומן בחובו קשת רחבה של יתרונות והוא מתאים עבור אנשים בכל הגילאים ובכל המצבים הגופניים. לכן, אם אתם חשים שאתם זקוקים לעיסוי ומבקשים ליהנות מעיסוי איכותי ומקצועי (הן בעקבות כאב או בעיה פיזיות שמטרידה את מנוחתכם והן בשביל פינוק וחידוש האנרגיות), אשר יכול לספק מענה על מלוא הדרישות והציפיות שלכם – מרבית הסיכויים שהעיסוי התאילנדי יהווה ככתובת הנכונה בעבורכם.