איך בוחרים אנשי מקצוע לשיפוץ הבית? הינה כמה טיפים מנצחים לשיפוץ חלק

אם גם אתם עומדים בפני שיפוץ הבית, ייתכן שאתם מתלבטים רבות בבחירת אנשי מקצוע עבור השיפוץ. שכן, כעת אתם עומדים להפקיד בידיהם את החשוב לכם מכול, ואתם מצפים לקבל תמורה הוגנת ותוצאות מוצלחות. ולכן, בכתבה זו נציג עבורכם את כל הטיפים החמים לבחירת אנשי מקצוע לשיפוץ הבית וכמה דגשים נוספים שיעזרו לכם לעבור את השיפוץ על הצד הטוב ביותר.

בוחרים אנשי מקצוע אמינים

שיפוץ בית הוא פרויקט שיכול להיות ארוך ומורכב מאוד, ולכן רצוי שתעסיקו את אנשי המקצוע הכי אמינים ומקצועיים בתחום. אך איך בודקים אם איש המקצוע אמין? בדקנו ומצאנו שבאתר שיפוצים פלוס יש כמה טיפים שימושיים במיוחד, ולכן נציג לכם כמה מהם. ראשית, מומלץ לאסוף את כל חוות הדעת והביקורות על איש המקצוע שאיתו אתם מעוניינים לסגור. באמצעות חוות הדעת והביקורות תוכלו  להבין האם מדובר באיש מקצוע אמין, כזה שיעמוד בזמנים שסגר אתכם, יבצע עבודה מקצועית ויגבה מחיר הוגן.

בוחרים אנשי מקצוע מנוסים

שיפוץ בית היא משימה מורכבת שלא מתאימה לכל איש מקצוע מתחיל. לכן, לפני שאתם סוגרים אנחנו ממליצים לכם לבדוק שמדובר באיש מקצוע מנוסה מספיק בתחום שבו הוא עוסק. איש מקצוע מנוסה יוכל לספק לכם עבודה מקצועית יותר, ואם חלילה תקרה תקלה או יתגלו בעיות בזמן השיפוץ, סיכוי גבוה יותר שהוא יוכל להתמודד איתה ולספק מענה הולם.

בודקים רישיונות עבודה

זה לא משנה אם אתם לוקחים קבלן שיפוץ גדול או מנהלים את הפרויקט ושוכרים את אנשי המקצוע בעצמכם, יש תחומים שבהם אנשי המקצוע חייבים לעבוד תחת רישיון פעיל, אחרת הם עוברים על החוק ואתם חושפים את עצמכם לסכנות. כך למשל אם אתם מזמינים חשמלאי, דרשו שיציג בפניכם רישיון חשמלאי בתוקף; אם אתם עובדים מול מהנדס או אדריכל, בדקו שהוא רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

מגדירים את התקציב מראש

לפני שאתם ממהרים להזמין אנשי מקצוע ולהתחיל את השיפוץ, אתם חייבים להגדיר מראש את התקציב של הפרויקט ולא פחות חשוב מזה – לבדוק כמה השיפוץ אמור לעלות לכם. כיום יש מגוון רחב של מחירונים מקצועיים ברשת, ובעזרתם תוכלו לבדוק מהי העלות הממוצעת לפרויקט כמו שלכם. בעזרת הגדרת התקציב ובדיקת עלויות כללית, תוכלו להיות בטוחים שלא ירמו אתכם וידרשו מכם סכומים גבוהים מדי.

לוקחים כמה הצעות מחיר

קחו כמה הצעות מחיר מאנשי המקצוע שאתם מתכוונים להשתמש בשירות שלהם במהלך הפרויקט. הצעת המחיר שאתם מקבלים מאיש המקצוע צריכה לכלול את כל השלבים של הפרויקט, לוחות הזמנים, החומרים וכמובן את המחיר כולל המע"מ. אם אתם מקבלים הצעת מחיר לא מסודרת, דעו שלא פעם זה עלול להעיד גם על ההתנהלות של איש המקצוע, ולכן יש להביא זאת בחשבון.

חותמים על חוזה עבודה מסודר

אל תסגרו שום דבר בעל פה עם אנשי המקצוע שאתם מזמינים. אנחנו ממליצים לכם לחתום עם כל אחד מהם על חוזה מסודר או לפחות על הצעת מחיר מסודרת. בדומה להצעת המחיר, גם חוזה העבודה צריך לכלול בתוכו את כל שלבי הפרויקט, את לוחות הזמנים ואת המחיר כולל המע"מ.

לא משלמים את כל הסכום מראש

אל תשלמו לשיפוצניק שלכם את כל הכסף מראש, אלא חלקו את הפרויקט לתשלומים, מכיוון שכך איש המקצוע יבצע את העבודה שלו לפי הזמן המוקצב. לדוגמה, תוכלו לשלם לאיש המקצוע מקדמה של 20% כדי שיוכל לרכוש את החומרים לפרויקט, ואת שאר הפרויקט חלקו לשלושה תשלומים נוספים, כאשר את האחרון תשלמו לו רק לאחר שאתם שבעי רצון מהעבודה שלו.

לסיכום, שיפוץ בית דורש תכנון מקדים ואת כל ההכנות הנדרשות לקראת פרויקט מורכב וארוך. אם אתם רוצים לצלוח את הפרויקט הזה בשלום, אנחנו ממליצים לכם להשקיע בבחירה נכונה של אנשי מקצוע, שיספקו לכם שירות מקצועי, יסודי ואמין, ותוצאות מרשימות שיישארו לאורך שנים. בהצלחה!