איך לבחור סמארטפון אידיאלי עבורכם?

עשרות מותגי סמארטפון נלחמים על ליבכם בבואכם כדי לגרום לכם לשדרג את הסמארטפון שלכם ולבחור בהם. אפל, סמסונג, שיאומי, וואן פלוס ועוד יצרניות רבות נמצאות במרוץ להוצאות הסמארטפון המתקדם הבא בכל מספר חודשים ונלחמות עליכם הצרכנים במסע שיווקי אגרסיבי ונרחב באמצעי המדיה השונים כדי שתבחרו בהם.

רשת GoMobile ריכזה עבורכם את רשימת הדגשים שחשוב לשים לב אליהם טרם רכישת הסמארטפון הבא שלכם:

נתחיל דווקא מהשורה התחתונה: התקציב. מה הסכום הכספי שאותו אתם מקציבים לרכישת הסמארטפון החדש שלכם? נקודת המוצא הזו לעשה תמקד אתכם בדגמים האפשריים מבחינה תקציבית עבורכם וכדאי לא לחרוג ממנו מסדר גודל של 10% כשיש לקחת בחשבון גם את עלות המיגון והאביזרים שנדרש לקחת בחשבון כמו מגן מסך וכיסוי אחורי ואביזרי סלולאר נוספים. רוב היצרניות מציעות כיום מנעד רחב של סמארטפונים העונים על מבחר תקציבים. עלות סמארטפון יכולה לנוע מכמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים במותגים החזקים והבולטים בשוק. המשתמש הממוצע יכול כיום למצוא סמארטפון מתקדם בעלות של כ-1,000-2000 ₪ שייתן תמורה טובה מאד לערך הכלכלי והאישי.

מסך הסמארטפון. רוב היצרניות הולכות כיום על מסכים גדולים יותר. הגודל הממוצע כיום של סמארטפון נע סביב ה-6 אינץ' ומעלה. הסיבה, בין היתר, להגדלת המסך היא השימוש הולך וגובר בסמארטפון באינטרנט ובהודעות, כלומר השימוש בשיחות טלפון הולך וקטן לעומת השימושים שציינו ומכאן כדאי להצטייד במסך גדול יותר לחווית שימוש נוחה וברורה יותר. סוגי המסכים הנפוצים בסמארטפונים היוקרתיים הם מסוג AMOLED ו-OLED. מסכים אלו הינם ברמה גבוהה יותר בהשוואה למסכי IPS LCD הנפוצים יותר בסמארטפונים בטווח הנמוך של המחירים. ההבדל הניכר ביניהם בא לידי ביטוי בצורת התאורה שלהם. במסכי ה-AMOLED ו-OLED תצורת האור היא ע"י פיקסלים המאירים כל נקודה במסך בנפרד, בעוד שבמסכי IPS LCD מקור האור הוא על ידי תאורה אחורית סטנדרטית.
רזולוציית המסך היא גם מרכיב מהותי במסך. היא מתייחסת למדד איכות התמונה והווידאו בסמארטפון. הרזולוציה מורכבת מכמות הפיקסלים במסך וככל שכמות הפיקסלים עולה כך נראה את התמונות והוידאו ברמה טובה יותר. מרבית הסמארטפונים תומכים ברזולוציית Full HD. הרזולוציה הגבוהה יותר הנפוצה בסמארטפוני הדגל של היצרניות כבר מתקדמת לרזולוציה של Ultra HD או K4. אם אתם נמנים עם שחקני הגיימרים או שחשוב לכם חווית תמונה ווידאו טובה יותר בחרו ברזולוציה זו.

חומרת הסמארטפון. בעניין זה אנו מתייחסים לרכיבי הזיכרון והמעבד של הסמארטפון. אלו למעשה מריצים את האפליקציות והמשימות השונות בסמארטפון. המעבד הנפוץ שנמצא כיום ברוב מכשירי הסמארטפון שייך לחברת קוואלקום. לזו קיימים מספר מעבדים בסדרת סמאפדרגון שלה. האחרון שלה הוא ה-Anapdragon 888  הקיים בסמארטפונים המתקדמים של היצרניות השונות והוא תומך גם בדור 5 והאחרון של רשת האינטרנט. חלק מהיצרניות פיתחו מעבד משלהן כדוגמת אפל עם מעבד ה-A15 האחרון שלה וסמסונג עם מעבד הExynos . הזיכרון נקרא גם RAM. ככל שנפחו גדול יותר כך הסמראטפון יעמוד בצורה איתנה עם דרישות האפליקציות ותפעול משימות רבות במקביל ללא איטיות. מינימום זיכרון מומלץ הוא GB6 ומעלה.

מצלמת הסמארטפון עברה מהפכה עם השנים וכיום קיימות מצלמות בשוק שמצלמות באיכות מקצועית לכל דבר גם בתמונות וגם בווידאו. אם אתם מרבים לצלם חשוב לרכוש סמארטפון עם כמות פיקסלים גבוהה ככל שניתן. בעת הדפסת התמונות תוכלו להבחין בהבדלים בכמות הפיקסלים. גם במצב הדיגיטלי תוכלו להבחין בשינוי אם כי ההבחנה הברורה יותר תהיה במצב הדפסה. אלמנט נוסף שחשוב לשים לב אליו במצלמה הוא האם קיים זום אופטי למצלמה הראשית. זו למעשה תעניק לנו את האפשרות להתקרב עם העדשה לאלמנט המצולם. ככל שהזום האופטי יהיה גבוה יותר, כך תהיה אפשרות להתקרב יותר לאלמנט המצולם תוך שמירה על איכות הצילום. בריבוי צילומי לילה נעדיף מצלמה עם חיישן אחורי עם מפתח צמצם רחב ככל הניתן המאפשר צילומי לילה איכותיים יותר.

סוללה, הרכיב החשוב מאד שצורך אנרגיה להפעלת חומרת הסמארטפון. כיום נפחי הסוללות נעים בין 2,000-5,500 מיליאמפר. כדאי שהסוללה תהיה עם קיבלות כמה שיותר גבוהה. בדרך כלל רוב הסמארטפונים מאפשרים שימוש בסוללה על בסיס יום עבודה מלא. כמובן שגם צריך לזכור את משך השימוש בסמארטפון וכמות המשימות שאנו מפעילים עליו במשימות ובאפליקציות השונות הצורכות את אנרגיית הסוללה על בסיס המעבד והזיכרון של הסמארטפון. כיום הסוללות הפכו לחלק אינטגרלי מהסמארטפון כך שאין באפשרותנו להחליף את הסוללה. יחד עם זאת קיימים סוללות גיבוי המטעינות את סוללת הסמארטפון כאלטרנטיבה להחלפת הסוללה. מחירים נעים בעשרות שקלים ליחידה.

אחריות הסמארטפון קריטית בעת שנאלץ להפעילה. חשוב לבדוק מי נותן את האחריות על הסמארטפון בעת רכישתו ומהי תקופת האחריות. יש בתחום הסלולאר שני סוגים של אחריות: אחריות יבואן רשמי, שבדרך כלל היא גם יקרה יותר אל מול אחריות של יבוא מקביל, שבה עלות הסמארטפון תהיה ברוב המקרים זולה יותר. מעבר לכך יש לבדוק מה כוללת האחריות ואיזה רכיבים כלולים בה. האם האחריות כוללת החלפה של רכיבים מקוריים? והאם האחריות כוללת שברים ונזקים כפי שרשת גומובייל מציעה בחלק ממכשירי הסמארטפון שהיא מוכרת. האחריות שרשת גומובייל מציעה, בין היתר, נקראת GoCare והיא מכסה גם במקרה של שבר או נזק לסמארטפון.

במידה והנכם זקוקים לייעוץ ברכישת סמארטפון, מומחי GoMobile ישמחו לעזור לכם. היכנסו לסניפים, גילשו לאתר או פשוט פנו לצ'אט שלנו בוואסטאפ ונשמח לסייע לכם בכל שאלה