מערכת הגיוס החדשנית שמורידה למגייסים את הלחץ

עולם הגיוס הלך ונהיה יותר ויותר קשה בעידן הקורונה. הקושי לגייס עובדים נשאר איתנו גם היום, ולאור זאת ארגונים רבים החליטו להקים מחלקות גיוס, ולהציב מגייסים שיסייעו בידם לגייס את העובדים המתאימים למערכת. במקביל לכך, ועקב הקושי לגייס, כמעט כל המגייסים דיווחו על קשיים משמעותיים, עבודה מאומצת ומרובה, בדר"כ מעבר לשעות המקובלות, לחצים בעבודה ממגייסים רבים החלו לחוות עומסים כבדים, וגם קשיים כבדים לאייש את המשרות

לחיצת ידיים

"אני עובדת מעל שעות העבודה המקובלות, ומעבר למה שמוגדר בתקן שלי, ואני עדיין לא מאיישת את כל המשרות. זה מביא לתסכול ולשחיקה רבה" מסרה לנו איילת, מגייסת בחברה גדולה במשק.

הצורך במערכת גיוס עובדים שמייעלת תהליכים

הצורך לקחת מערכת גיוס עובדים שתבצע חלק מעבודת המגייסים ותעזור להם למקסם את הזמן שלהם, הכרחי בימים אלו. המגייסים עושים משימות רבות, והם צריכים להיות מהירים יותר ומדוייקים יותר. משך הזמן בין פניית המועמד לבין השיחה הטלפונית הראשונית צריך להיות קצר ככל הניתן, וכך גם המשך תהליך הגיוס. זאת מאחר ועל מועמד אחד נלחמו בדרך כלל מספר מגייסים, כך שלעיתים רבות "כל הקודם זוכה".

למסגרת זו נכנסה מערכת גיוס חכמה בשם Civi אשר נבנתה על מנת לעשות חלק מעבודת המגייסים, להוריד מהם את העומס והלחץ, ולייעל את תהליכי העבודה.

אינטואיטיבית ונוחה לעבודה

במערכת Civi שמו דגש על אינטואיטיביות ועל נוחות העבודה, כך שהמערכת היא נעימה, כיף להשתמש בה, וקל ללמוד אותה. הממשק שלה מאוד ידידותי, היא מהירה, לא נתקעת, ומאוד חסכונית בקליקים. כמובן שמערכת הגיוס נמצאת בענן, כך שניתן לעבוד עליה גם מהבית וגם מהמשרד, או אפילו מבית קפה וחו"ל, כך שהיא מאוד מותאמת למציאות העכשווית של עבודה היברידית.

מבצעת את "העבודה השחורה" במקום רכזי הגיוס

המגייסים שצריכים לבצע פעולות רבות במקביל, משתמשים במערכת כדי לקצר תהליכים. היא יודעת לקלוט קורות חיים ומועמדים באופן אוטומאטי ממגוון של ערוצים – אתרי דרושים, מיילים, רשתות חברתיות, קבצים מהמחשב, ועוד. המערכת קוראת את הקובץ ויודעת להפיק נתונים מתוך הקובץ, בין היתר לדעת אם המועמד כבר היה בתהליך או לא, להפיק את הפרטים האישיים שלו, וגם לשייך אותו למשרה המתאימה.

באמצעות המערכת ניתן לבצע סינון קורות חיים חכם של מועמדים למשרה, ולקבל רשימה של המועמדים הרלוונטים ביותר למשרה המבוקשת, וזאת לפי פרמטרים שמגדירים בעצם רכזי הגיוס.

למעשה המערכת יודעת לבצע את העבודה של קליטה, סינון ומיון המועמדים בשביל רכזי הגיוס, לפי ההנחייה שלהם, כך שהם יכולים להיות בטוחים שהיא מבצעת בדיוק את העבודה שהם היו עושים באופן ידני.

ראיונות טלפוניים או דיגיטליים

תוכנת הגיוס Civi יודעת לסדר את המועמדים בתור יעיל לראיון טלפוני, כך שקל, נוח ונגיש לבצע את הראיונות בזמן מינימלי. יש לה גם חיבור למיילים, וואטסאפים, טלפונים, וסמסים לצורך הקלה על עבודת אנשי הגיוס. בכרטיס המועמד ניתן לרשום חוות דעת וגם לסמן את המשך התהליך הרלוונטי.

אפשרות נוספת ומעניינת מאוד במערכת היא הראיונות הדיגיטליים, שאלון חכם שנשלח למועמדים על מנת לבצע סינון מהיר בזמן קצר. באמצעות השאלון ניתן לבחון עם מי כדאי להמשיך לשיחה הטלפונית ועם מי לא, מאחר והוא מסנן את הפרמטרים הבסיסיים, קריטריוני הסף כדי להתקדם בתהליך למשרה. כך שהשאלונים הדיגיטליים חוסכים למגייסים המון עבודה של סינון טלפוני ראשוני מיותר, ובעצם מייעילים משמעותית את הזמן של רכזי הגיוס.

מועמדים מפרסום או מהמאגר

כאמור, המגייסים חווים קשיים להגיע למועמדים חדשים ורלוונטים.

באמצעות תוכנת הגיוס Civi ניתן לנהל מאגר מועמדים, כך שאפשר בקלות לפנות גם למועמדים מהעבר, ולבחון איתם את ההיתכנות לעבודה בארגון כיום, גם אם לפני כן זה לא ממש הסתדר. זה נותן למגייסים אפשרות נוספת לגיוס עובדים.

כמו כן ניתן לפרסם באמצעות תוכנת  Civi ברשתות חברתיות ולעקוב אחר ביצועי הפרסום, דבר שמקנה למגייסים עוד ערוצי פרסום עם שליטה ובקרה מלאים.

הדגש של Civi – מוצר, שירות, מחיר

"אני בעצמי הייתי בעלים של חברת השמה בעבר" מספר לנו שי בכור, מנכ"ל תוכנת הגיוס Civi. "אני מכיר מקרוב מאוד את הצרכים של המגייסים, אני יודע איפה הקשיים, איפה צווארי הבקבוק, ואיך אפשר לייעל את העבודה בעבורם בצורה הכי טובה. לכן שמנו דגש משמעותי על ה-FLOW, שיטת העבודה, שתהיה כמה שיותר מהירה ויעילה בעבור המגייסים. בנוסף, היה חשוב לנו לשים דגש על 3 פרמטרים שאנחנו מאמינים שהם צריכים להיות המובילים: מוצר, שירות ומחיר. אנחנו רוצים לתת את המוצר הכי טוב, את השירות הכי טוב, ואת המחיר הכי טוב. שביעות רצון הלקוחות שלנו מצויינת ואנחנו מתכוונים להמשיך באותה הדרך גם בעתיד".