פשפש המיטה - הכל על הייצור המיקרוסקופי שלא ייתן לכם לישון

אם אתם זזים באי נוחות בלילה, יכול להיות שיש לכם פשפש המיטה. לא בטוח אם שמעתם על המונח הזה או לא, אבל במקרים כאלה אתם חייבים להזמין בעל מקצוע שתפקידו להדביר את החרקים הקטנים שיכולים להתרבות במהרה. הבעיה העיקרית של פשפש המיטה היא שמאוד קשה להיפטר מהחרק הטורדני. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על פשפש המיטה ואיך להיפטר ממנו.

מה זה פשפש המיטה?

מדובר על חרק שגודלו נע בין מילימטר אחד ויכול להגיע עד 6 מילימטר כשהוא בוגר. הצבע של הפשפש יכול להיות או צבע צהבהב או בצבע אדום - חום. פשפש המיטה ניזון מהדם שלנו וברגע ובאותו הרגע גם צבעו משתנה לצבע חום כהה יותר. פשפש המיטה מכונה כך מכיוון שהוא נמצא לרוב במיטה שלנו, במקומות שאנחנו לא יכולים לראות והוא פעיל רק בלילה. איך אתם תדעו שפשפש המיטה נמצא אצלכם? ברגע בו אתם קמים עם סימני עקיצות אדומים ומגרדים, אתם צריכים להסיק שכנראה מדובר על פשפש המיטה. בנימה אופטימית, ככל שתפעלו מהר יותר ככה הבעיה תוכל להיפטר ללא טרחה רבה מצד בעל המקצוע, ובכך גם המחיר לא יהיה גבוה.

 

למה יש לכם פשפש המיטה?

אולי זה לא הכי נעים לשמוע, אבל פשפש המיטה מגיע למקומות מלוכלכים ומוזנחים. לכן, יכול להיות שיש לכם פשפש המיטה מכיוון שאתם לא שומרים על היגיינה בחדר השינה שלכם. אבל רגע, אנחנו לא נמהר להסיק את המסקנה הזאת בלבד מכיוון שיש עוד סיבות לכך שפשפש המיטה בא לביקור אצלכם. סיבה נוספת שיכולה להוביל לכך שיש לכם פשפש המיטה היא מכיוון שיש לכם בעל חיים שהתרוצץ במקום מלוכלך ונשא עימו כמה פשפשים שלבסוף מצאו את עצמכם במיטה שלכם. כמו כן, יש לא מעט פעמים שבהם אנשים שחוזרים מחו"ל מביאים איתם גם אורחים חדשים (פשפש המיטה). הפשפשים יכולים להיות במזוודות, על הבגדים וכן הלאה.

 

איך להיפטר מזה?

בתור התחלה אתם יכולים לבדוק אם אכן מדובר על פשפש המיטה אם תרימו את המזרון שלכם ותראו מספר נקודות אדומות. עם זאת, ייתכן ופשפש המיטה נמצא דווקא אצלכם בתוך המזרון עצמו ככה שלא תוכלו לראות אותו. ברגע בו אתם קמים עם סימנים אדומים (בעיקר על הבטן והגב), אתם יכולים כבר לקרוא לבעל מקצוע אשר יוכל לזהות האם מדובר על פשפש המיטה. הדרך הטובה והנכונה ביותר להיפטר מהחרק הזה הוא באמצעות הדברה. באתר קסם הדברות תוכלו לראות את המחירון המדויק להדברת פשפש המיטה. יש שיטות שונות של הדברה, זה מאוד תלוי אם פשפש המיטה כבר הספיק להתרבות או לא. הדרישה היא להשתמש בחומרי הדברה מיוחדים לפשפשים, ובאמצעות חימום החדר ניתן להיפטר מהביצים.