מהו ביטוח מקצועי ולמה חשוב שיהיה אותו לכל בעל עסק?

ביטוח מקצועי או ביטוח אחריות מקצועית הוא אחד הביטוחים הקריטיים עבור כל בעל עסק. נכון להיום זהו הביטוח היחידי שמסוגל להגן עליכם מפני תביעות רשלנות שלקוחות יגישו נגדכם בגין טעות שנגרמה בעקבות פעילותכם העסקית

ביטוח
ביטוח | צילום: istockphoto

לא פשוט להיות בעל עסק

אתם עובדים מסביב לשעון, נותנים את הלב והנשמה, משקיעים זמן וכסף, סחוטים נפשית ורגשית, ועושים כל מה שצריך לעשות כדי להגשים את החלום. אבל למרות הכול, בסופו של דבר, תמיד דברים יכולים להשתבש. גם כשאתם משופשפים, ושיש לכם רזומה מכובד של ידע וניסיון, הסיכון רודף אחריכם, וזה לפעמים נדמה שאין לכם שום סיכוי בעולם להתחמק ממנו.

אחרי הכול, אנחנו בני אדם; ומה לעשות – בני  אדם יכולים לטעות מדי פעם. לא משנה כמה ידע, ניסיון, לקוחות או תארים יש לכם, מספיק רגע קטן של חוסר תשומת לב, עייפות, עומס או לחץ כדי לגרום לטעות קטנה שבעקבותיה מגיעה תביעה גדולה שתשתק את העסק. הדרך היחידה להגן על עצמכם מפני סיטואציות לא נעימות מסוג זה היא רק באמצעות ביטוח מקצועי.

איך ביטוח מקצועי יכול לעזור לכם?

ביטוח אחריות מקצועית מהווה כמעין עוגן כלכלי בהתנהלות מול תביעת רשלנות שנוצרה כתוצאה מטעות, מהשמטה או מרשלנות מקצועית. לכן, אם אדם הגיש נגדכם תביעת רשלנות בעקבות נזקים שנגרמו לו בעקבות קבלת שירות או מוצר שלכם, אתם יכולים להיות רגועים. הביטוח מכסה כל מקרה רשלני שהתרחש בתום לב על ידי בעל העסק עצמו, על ידי עובדיו ואפילו על ידי בעלי עסק קודמים.

מה הביטוח מכסה בדיוק?

תביעות רשלנות יכולות בקלות להגיע לסכומים אסטרונומיים. ללא ביטוח מקצועי אתם עלולים למצוא את עצמכם פשוט חסרי כל. הביטוח למעשה מכסה את הייעוץ, ההכוונה, הייצוג והליווי של עורך דין שמתמחה בתביעות מסוג זה. כמו כן הוא מכסה את שלל האגרות שצריך לשלם במסגרת התביעה לבית המשפט. הוא אפילו מכסה את הפיצויים שייתכן ובית המשפט יפסוק. זה ביטוח שפשוט אי אפשר לוותר עליו!

למה כדאי לשים לב?

חשוב לציין שכמעט כל בעל עסק צריך שיהיה לו ביטוח כזה. ישנן הרחבות לביטוח כדאי להתאים לכל עסק את הביטוח באופן ספציפי. לכן, כדאי מאוד לאפיין את הסיכונים שהעסק שלכם חשוף אליו, ולהשלים ההרחבות הרלבנטיות על מנת ליהנות מכיסוי כמה שיותר הרמטי.

שימו לב גם לתנאי הכיסוי הביטוחי. קיימות שתי אפשרויות: מקרה שבו הביטוח מכסה את התביעה כל עוד הביטוח שלכם בתוקף, וביטוח שמכסה את התביעה גם שנים לאחר שהביטוח שלכם אינו בתוקף. האופציה השנייה היא אמנם ארוכה יותר אבל גם יקרה יותר ומומלץ בחום להתייעץ עם סוכן כדי להבין לעומק על יתרונותיה ואם אכן היא מתאימה לכם.

הדרך החכמה לבטח אתכם

כפי שציינו ישנם כמה גורמים שחשוב לקחת בחשבון כשרוכשים ביטוח אחריות מקצועית. מעבר לכך חשוב להיות מודעים לכך שקיימים פערי מחירים בין חברות הביטוח שמציעות את הביטוח ולכן חשוב על אחת כמה וכמה להיפגש עם סוכן כדי שיאפיין את הצרכים שלכם, יבחן את הכיסויים וישווה מחירים כדי שתוכלו לחסוך אלפי שקלים ויחד עם זאת ליהנות משקט נפשי.

צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו בסוכנות הביטוח פתרונות עדיפים ותקבל ייעוץ אדיב ואיכותי מסוכנים שמתמחים בתחום האחריות המקצועית כבר יותר מ- 20 שנים.