אמו שוחררה, אביו בן ה-80 נשאר מאחור: "הוא בלי מכשירי השמיעה שלו"

תמי ויורם מצגר נחטפו מניר עוז, תמי חזרה אבל יורם עדיין בשבי. בנם ניר התייחס למצב של אמו ("אנחנו מקווים שהשיקום שלה יהיה מהיר") וסיפר על הדאגה ממצבו של אביו בן ה-80 החולה בסכרת: "הוא לא מקבל את התרופות שלו"

זמן צפייה: 10:27

תמי מצגר נחטפה יחד עם בעלה יורם מביתם שבקיבוץ ניר עוז. היא שוחררה במסגרת עסקת החטופים, אך יורם בן ה-80 נשאר בשבי. בנם ניר מצגר התראיין לתוכנית "חזקים ביחד עם גיא ולירון", סיפר מה אימו שיתפה מהשבי ודיבר על החשש ממצבו של אביו.

כתבות נוספות:

"היא מטופלת ומוקפת משפחה וחברים, אנחנו מקווים שהשיקום שלה יהיה מהיר", סיפר ניר. לדבריו, "היא סיפרה לנו פחות או יותר את כל סיפור השבי והשהות במנהרות החמאס".

רגעי השחרור של תמי מצגר
רגעי השחרור של תמי מצגר

תמי ויורם נחטפו בנפרד ולמעשה נפגשו רק בתוך המנהרות של חמאס בעזה: "הם הוחזקו יחד עם קבוצה של חברים נוספים מניר עוז ונירים. אימא עברה סוג של תהליך גמילה מהתרופות שהיא צרכה עד אותו זמן, עכשיו צריך לאזן אותה מחדש".

הוא מספר שלמרות שאימו מאושרת שחזרה היא עדיין כואבת על כך שבעלה נשאר בשבי. "החזרה שלה מלווה ברגשות אשם של אישה שהשאירה את בעלה מאחור וגם בתחושות של פחד וחרדה לגבי מה קורה איתו כרגע ואיך הוא מסתדר". יורם, בן 80, חולה סכרת ולוקח תרופות קבועות, ניר מספר שאביו לא מקבל את התרופות להן הוא זקוק וכי הוא נחטף ללא מכשירי השמיעה שלו.

תמי ויורם מצגר
תמי ויורם מצגר

"החזרת החטופים היא המשימה הראשונה והעליונה של מדינת ישראל, לדאוג לחזרתם של כל האזרחים שנחטפו זה יותר מחובה המוסרי. נמצאים שם אנשים מבוגרים כבר 64 ימים מבלי לראות אור שמש. כולם צריכים לחזור וכמה שיותר מהר".