הכינו את המגבות: חדר כושר מהפכני לתינוקות

MyBabyGym, אפליקציית טאבלט מהפכנית בפיתוח ישראלי מקורי מלא הופכת את המכשיר שלכם לחדר כושר לתינוקות

זמן צפייה: 01:29

חיזוק שרירי הצוואר והגב של התינוק הפך להיות אתגר משמעותי בעשורים האחרונים, נוכח הנחיות חד משמעיות של רשויות בריאות בעולם, לפיהן רצוי ומומלץ להשכיב תינוקות על הגב. אך המנעות משכיבה על הבטן, תורמת ההנחיות לעיכוב בהתפתחות ולמגוון של בעיות מוטוריות אצל ילדיהם.

האפליקציה, MyBabyGym, בפיתוח ישראלי מקורי, הופכת את זמן האימון היומי לחיזוק שרירי הצוואר והגב אצל התינוק לפשוטה, מהנה ומתגמלת ומאפשרת להורים לעקוב בצורה נוחה אחר ההתקדמות של ילדיהם.

מאחורי הרעיון עומדים הורים ומומחים בהתפתחות תינוקות, שזיהו עד כמה עזרים טכנולוגיים יכולים להיות יעילים בעידוד תינוקות לאימון שריריהם הרכים.

"התחלנו לפתח את האפליקציה בעקבות הקושי שנתקלתי בו כשבתי השלישית, רונה, היתה תינוקת, ושנאה לשכב על הבטן. קנינו את כל הצעצועים והאביזרים שמצאתי כדי לעודד אותה לשכב על הבטן, ועדיין, כל אירוע כזה היה מלווה בצרחות והתקפות בכי" מספר דני סער, מנכ"ל Parenting Science המפתחת את האפליקציה.

"הממסד הרפואי מכיר בחשיבות הנושא ומעודד את ההורים לבצע השכבה פעילה על הבטן" מסבירה מעיין ריבקס-ספקטורמן, הפיזיותרפיסטית הראשית של Parenting Science. "הבעיה היא שהורים רבים אינם מבצעים זאת באופן מספק בגלל חוסר הנוחות והבכי של התינוק. האפליקציה מעניקה להורים כלי חדש לשפר את האימון" הוסיפה.

>> להורדת האפליקציה MyBabyGym לאייפד בחינם