פייסבותרום: כך החליפו הרשתות את מש"קיות הת"ש עבור החיילים

מאוכל לנעלי ספורט ועד לעזרה בשכר דירה: מאות קבוצות וואטסאפ, עשרות עמודי פייסבוק והרבה ישראלים טובים מחליפים בשנים האחרונות לאט לאט את משקיות הת"ש בצבא. ויש גם כאלה שהולכים עוד צעד

חיילי צה"ל בתרגיל בדרום
חיילי צה"ל בתרגיל בדרום | צילום: רויטרס

"הפוסט של ההוא זכה לעשרות אלפי שיתופים": זוֹ כבר תופעה - משקי הת"ש הכי יעילים בצה"ל הם - סמלת פייסבוק וסגן וואטסאפ.

בצה"ל משרתים כ-6,000 חיילים וחיילות בודדים. מחציתם עולים, החצי השני - ילידי וילידות הארץ, שאין להם בית. כל אחד מגיע לצבא עם התיק שלו.

 

בלשון הצבאית החיילים והחיילות האלה מוגדרים "חסרי עורף משפחתי", מעמד שמזכה אותם במשכורת מוגדלת, סיוע בשכר דירה, תלושי מזון ועוד הטבות. על הנייר, לצבא יש בשבילם מענה. אלא שאז - הנייר פוגש את המציאות. ועיקר הבעיה היא מקום לישון.


>> לכתבות נוספות במדור

הנה זה מתחיל: מחירי הסמארטפונים נחתכים בעקבות הודעת כחלון

אחרי הבחירות בארה"ב, רוסיה מסמנת עוד יעד

החורף מגיע גם לשידורים של סלקום TV

 

יש כ-3,000 מיטות בבתי החייל, דירות של האגודה למען החייל - וגם בקיבוצים. כל אלה מספיקים רק לחצי ממספר החיילים והחיילות הבודדים. השאר צריכים לשכור דירה - וההחזר מצה"ל עומד על - 1,046 שקלים. לחייל או לחיילת לא נותר אלא לדפּוק את הראש בקיר - או לבקש ממנו עזרה.

 

לילך היא מפעל סיוע של אישה אחת. והיא לא לבד. ישנם עשרות עמודי פייסבוק וקבוצות וואטסאפ של חיילים המבקשים עזרה, ואזרחים טובים שממלאים בקשות.

למשל, החייל הזה גר בדירת חיילים בדרום הארץ. צה"ל מספק להם אוכל פעם בשבוע. כשהאוכל אוזל, לא פונים לצבא שוב - אלא כותבים בוואטסאפ. אלא שיש גם חיילים וחיילות, מעט, חייבים להודות, שעלו על הפטנט. חסר משהו - יאללה, לפייסבוק.