3 במכה אחת: המטען של Chargeasap יכול לטעון 3 לפטופים במקביל

המטען של חברת Chargeasap מגיע בהספק עצום של 270 וואט, מה שלא מקשה לטעון איתו במקביל: לפטופ, טאבלט, סמארטפון ואוזניות

המטען של חברת Chargeasap
המטען של חברת Chargeasap | צילום: יחצ

אנחנו נמצאים בתקופה בה טעינה של לפטופים וסמארטפונים הפכה למהירה ופשוטה יותר. אם פעם היינו צריכים מטען יעודי לכל לפטופ, היום ניתן להטעין לפטופים רבים באמצעות מחבר USB-C, כך שכל מטען עם הספק מתאים יבצע את העבודה.

לצד זה, טכנולוגיה בשם GaN (גליום ניטריד) משמשת את היצרניות לפיתוח מטענים קומפקטיים אשר מתחממים פחות ומספקים קצבי טעינה מהירים. כל זה מוביל אותנו לפיתוח המטען 270W של חברת Chargeasap האוסטרלית. זהו מטען קומפקטי שיכנס בקלות לתיק לצד הלפטופ או למזוודת הטרולי בעת נסיעה, כך שניתן יהיה לטעון איתו את כל המכשירים במהירות ובו זמנית.

כתבות נוספות בטכנולוגיה

המטען הזה שוקל 320 גרם (בערך משקל של סמארטפון וחצי) והוא כולל 4 חיבורים: חיבור אחד USB-A בהספק של 36 וואט ועוד 3 חיבורי USB-C, שניים מהם בהספק של 100 וואט ועוד אחד בהספק גבוה מאוד של 140 וואט, אשר Chargeasap אומרת שהוא מתאים לטעינה בהספק הגבוה הדרוש למקבוק פרו 16 אינץ׳.

מסך לחיווי על מהירות הטעינה

תכונה נחמדה במטען היא מסך ה-OLED המשולב על המטען עצמו. המסך המגיע בגודל של כמעט 1 אינץ׳ מספק מידע על קצב הטעינה בוואט של כל מכשיר שמחובר אליו, כך ניתן לדעת אם אתם אכן מנצלים את קצב הטעינה המקסימלי של כל מכשיר. ב-Chargeasap מציינים שהמטען תומך בקצבי הטעינה המהירים של קוואלקום QC 3.0, אפל, סמסונג, OnePlus, Oppo ו-Vivo. במקרה שלי, בדקתי אותו עם מכשיר סמסונג וגם OnePlus. שניסיתי לטעון את ה-Galaxy S23 Plus של סמסונג, קיבלתי טעינה של מעל 20 וואט (המכשיר תומך ב-45 וואט) ועם ה-OnePlus 11 קיבלתי 17 וואט (הסמארטפון הזה תומך ב-100 וואט עם המטען שמגיע בערכה). התוצאה כפי שניתן להבין, שיש כאן קצב טעינה מהיר, אבל לא כזה שמנצל את מקסימום היכולת של הסמארטפונים שנבדקו.

המטען של חברת Chargeasap
המטען של חברת Chargeasap | צילום: יחצ

מכיוון שמדובר במטען קומפקטי, הוא מיועד גם לטיולים ולכן מצורפים לערכה חיבורים אוניברסליים המתאימים לאירופה, אוסטרליה, צפון אמריקה וגם לאנגליה, הונג קונג וסינגפור (כמובן שהוא עובד גם בישראל). מדובר במתאמים מתפרקים, שצריך לזכור לקחת אותם ביחד עם המטען לטיסה.

עוד נקודה שצריך להתייחס אליה במטען מהסוג הזה היא הבטיחות בשימוש איתו. בעוד שאני לא שמתי לב להתחממות יוצאת דופן, בחברה מציינים שלוח המעגלים מוקף בגופי קירור דקים בצפיפות גבוהה בכדי לסייע בפיזור חום וגם יריעת סרט גרפן העוטפת רכיבי מטען עיקריים לסיוע בהמשך הקירור. המארז עצמו עטוף במארז פוליקרבונט עמיד באש.

המטען של חברת Chargeasap
המטען של חברת Chargeasap | צילום: יחצ

מחיר: המטען ניתן כרגע לרכישה באתר גיוס ההמונים Indiegogo בעלות הנעה בין 470 שקל ל-510 שקל (תלוי בדיל אותו מצליחים להשיג), כאשר מועד האספקה אמור להיות במהלך חודש מאי הקרוב. כדאי כמובן לשים לב לכל הסיכונים הנובעים מרכישה מאתר גיוס המונים או לחכות שהוא יתחיל להימכר באתר הרשמי של החברה (רוב הסיכויים בעלות גבוהה יותר).

בשורה התחתונה, מטען ה-270 וואט של Chargeasap חוסך מכם את כל המטענים האחרים בשולחן העבודה. הוא יכול לטעון בקלות את הלפטופ והסמארטפון שלכם ובמקביל גם את הלפטופ והסמארטפון של בן/בת הזוג שלכם ועוד במהירות.

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews