הווקף דרש - אמצעי הבידוק הוסרו

גשרי המצלמות שהותקנו בשערי הכניסה להר הבית הוסרו. סרטונים שהועלו לרשת מתעדים את מה שנראה כמבצע לילי לפינוי כל אמצעי הבידוק

משטרת ישראל הסירה הלילה (חמישי) את גשרי המצלמות ואמצעי בידוק שונים שהותקנו בשערי הכניסה להר הבית, עדי ראייה שונים העלו תיעוד של מבצע הפירוק ברשתות החברתיות. זאת, לאחר הדרישות שהעלו נציגי הווקף אתמול לסיום המשבר. המוני פלסטינים יצאו לחגוג את מה שהם רואים כניצחון על ממשלת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הווקף דרש לפתוח את כל שמונת השערים המובילים למסגד אל-אקצא במלואם, וכן להסיר עוד חמש מצלמות שצופות על המתחם ואת עמודי המצלמות מעל השערים. המצלמות עצמן הוסרו מהמקום בתחילת השבוע בעקבות החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני, אך המתקנים נותרו במקום כחלק מהכוונה הישראלית להציב במקום "מצלמות חכמות" שיחליפו את הצורך בבידוק.

[brightcove_iframe video_id='hagigot_vtr2_n20170727_v1' autoplay='0' credit='סוכנות הידיעות מען' desc='פלסטינים חוגגים בירושלים' kid='' duration='0'']

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחו כי הוסרו כל גשרי המצלמות ומעברי הבידוק שמוקמו באזור בעקבות הפיגוע. עדי ראייה דיווחו כי פונו כל האמצעים מאזור כיכר אל ע'זאלי ושער השבטים. עוד דווח כי רק בבוקר יוכלו אנשי הווקף להעריך האם הוסרו כל האמצעים או שמדובר בפינוי חלקי בלבד.

הסרת האמצעים נחשבת לניצחון עבור הפלסטינים, שדיווחו כי כרוז עבר בשכונות וקרא להמונים לצאת לחגוג, בשעה שלטענתם כוחות הביטחון הישראלים ניסו למנוע מכתבים לסקר את החגיגות.

שיח' עומר אל-קיסאווי, מנהל מסגד אל-אקצא: "לא נתפלל את ברכת הבוקר עד להחלטה רשמית של ההנהגה הדתית". המופתי של ירושלים שיח' מוחמד חוסיין אל-מופתי גם הוא אמר כי יש להמתין להחלטה של הרשות הפלסטינית לפני החזרה לאל-אקצא.