שר הביטחון ליברמן: "קרובים להסדר מאי פעם"

בריאיון מיוחד שהעניק לחדשות סוף השבוע עם דנה ויס התייחס שר הביטחון להתקדמות במגעים להסדר מדיני ואמר כי ממשל טראמפ חולל שינוי: "אם תהיה נורמליזציה, כולם יתמכו"

"מקווה שנממש את האופציה". ליברמן (ארכיון)
"מקווה שנממש את האופציה". ליברמן (ארכיון) | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס במהלך ריאיון לדנה ויס לאפשרות של הסדר עם הפלסטינים והאפשרויות לנורמליזציה עם מדינות ערב המתונות. "אנחנו קרובים להסדר הרבה יותר מאי פעם", אמר ליברמן. "נתניהו עושה הרבה מאוד מאמצים". הריאיון המלא ישודר בחדשות סוף השבוע בשעה 20:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון ליברמן המשיך בכיוון האופטימי שאליו כיוון ראש הממשלה בביקור טראמפ וטען כי הוא חושב שהסכם מדיני הוא אפשרי. "אנחנו קרובים להסכם יותר מאי פעם, אני מקווה שאנחנו גם נממש את האופציה הזו", אמר ליברמן.

ליברמן התייחס גם לביקור טראמפ ולהחלטה של מדינות ערב המתונות לנתק את הקשרים הדיפלומטיים והמסחריים עם קטר התומכת בטרור. "גם טראמפ היה, וגם מדינות ערב הפנימו שהבעיה שלהם היא לא ישראל", הדגיש ליברמן. "ישראל יכולה להיות פתרון לבעיה".

''גם טראמפ הגיע'' (ארכיון)
''גם טראמפ הגיע'' (ארכיון) | צילום: EPA

שר הביטחון התייחס גם למאמציו של ראש הממשלה להשגת הסדר שכזה. "את שואלת אם נתניהו עושה כל מאמץ", תהה ליברמן. "כן, הוא עושה. אני יכול להעיד שהוא עושה הרבה מאוד מאמצים".

ליברמן דיבר גם על הקשיים הצפויים להסכם שכזה מטעם צדדים מסוימים בקואליציה ובכנסת. "אם מישהו יביא וישים על השולחן הסדר שכולל הסדר עם כל מדינות ערב המתונות, כולל פתיחת שגרירויות, יחסי מסחר, טיסות ישירות", הסביר ליברמן. "אני מניח שזה יקבל רוב מוחץ, גם בתוך הכנסת וגם בתוך העם".