"לא נפסול פוליגרף למניעת הדלפות"

בעוד ראש הממשלה נוחת בוושינגטון, בלשכתו עדיין טרודים בנעשה בישראל: ראש לשכתו של נתניהו, יואב הורביץ, אמר "צריך לפעול כדי למצוא הדלפות מהקבינט"

נתניהו ויועציו בוושינגטון

ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, יואב הורביץ, אמר לכתבים המלווים את נתניהו בנסיעתו לוושינטון כי "צריך לפעול כדי למצוא הדלפות מהקבינט על חם, באופן ברור - ואני לא פוסל שימוש בפוליגרף". את הדברים אמר בעקבות ישיבת הקבינט שהתכנסה ביום ראשון בערב לקראת פגישת נתניהו-טראמפ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד פתחו את הישיבה כשדרשו מנתניהו לחזור בו מנאום בר אילן. לדבריהם, יש לומר לנשיא אמריקני באופן ברור שלא תקום מדינה פלסטינית. ראש הממשלה סרב לחזור בו מתמיכתו הפומבית בפתרון שתי המדינות ואמר כי יש לקחת בחשבון את האישיות של טראמפ. לפי הדיווח מהישיבה, יועצו של נתניהו אמר לנוכחים כי טראמפ מעולם לא התחייב בעניין ההתנחלויות ולכן אין ערובה לכך שלא תהיינה מגבלות על הבנייה בשטחים.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת הבוקר בוושינגטון, שם הוא צפוי להפגש עוד הלילה עם שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, לקראת פגישתו מחר עם הנשיא טראמפ. טרם הפגישה הבטיח ראש הממשלה לתת תשובות ברורות בעניין תכנית שתי המדינות במהלך ביקורו.

"הברית בין ישראל לארצות הברית תמיד הייתה איתנה מאוד, והיא עומדת להתחזק עוד יותר", הצהיר נתניהו טרם המראתו. "הנשיא טראמפ ואנוכי רואים עין בעין את האיומים הגדולים באזור, אבל גם את ההזדמנויות באזור, ואנחנו נדבר כמובן על שני הדברים, וגם על שדרוגה של הברית החזקה הזאת בהרבה מאוד תחומים".

לדברי ראש הממשלה, נעשתה הכנה רבה לקראת הפגישה בין השניים. "היה לנו דיון לקראת הביקור הזה. כמה וכמה דיונים שהיו לי עם ראשי מערכת הביטחון, עם המל"ל, עם משרד החוץ, וכמובן גם אתמול בקבינט. דיון יסודי, מעמיק ורציני", אמר. "בסוף הדיון אמרתי בפשטות: 'אני אוביל ואני אנווט', וזה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות - להוביל ולנווט את הברית ההיסטורית בין ישראל לארצות הברית לטובת האינטרס הלאומי של מדינת ישראל ולטובת כל אזרחיה".