סערת תקרית הכותל: "זו לא עמדתנו"

לאחר העימות החריף בין צוותי ההכנה הישראלים והאמריקנים סביב ביקור טראמפ בכותל המערבי, שנחשף בחדשות 2, בוושינגטון מתנערים. דובר הבית הלבן: "לא מייצגים אותנו"

מתיחות לפני הביקור של טראמפ (רויטרס)
בעוד שני הצדדים עומלים על ההכנות לביקורו של הנשיא טראמפ בישראל, מאחורי הקלעים המתח גובר. לאחר הפרסום בחדשות 2 כי חבר המשלחת האמריקנית אמר כי הכותל המערבי הוא חלק מהגדה המערבית, בישראל העבירו הערב (שני) מחאה באופן רשמי לממשל האמריקני, שהתנער מהאמירה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת זמן קצר לאחר הפרסום הערב, הגיב דובר הבית הלבן שון ספייסר ואמר כי הדברים אינם משקפים את עמדת הממשל האמריקני. "ההערה על הכותל המערבי לא אושרה והיא לא מייצגת את עמדת ארה"ב ובוודאי שלא את עמדת הנשיא טראמפ", אמר ספייסר. לחדשות 2 נודע כי מי שעוררו את הסערה, הם דויד ברס מהקונסוליה האמריקנית ועובד השגרירות ג'ונתן שרייר. בישראל מחו הן על תוכן הדברים שנאמרו, והן על הטון שבו נאמרו והפגנת הזלזול, לדבריהם, מצד הפקידים האמריקניים.
''לא מייצג את עמדת ארה''ב'', ספייסר (רויטרס)
''לא מייצג את עמדת ארה''ב'', ספייסר (רויטרס)
"מה זה עניינכם? זה לא השטח שלכם" הסערה פרצה לאחר שימים בודדים לפני ביקורו ההיסטורי של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בישראל, ביקשו מתכנני הביקור לצלם את הנשיא טראמפ בעת ביקורו בכותל. בתגובה טענו האמריקנים כי הכותל הוא "שטח במחלוקת".
יצטלם בכותל עם טראמפ? נתניהו (רויטרס)
יצטלם בכותל עם טראמפ? נתניהו (רויטרס)
בהמשך אנשי לשכת ראש הממשלה ביקשו מאנשי הנשיא טראמפ לאפשר לנתניהו להתלוות לביקור הנשיא האמריקני בכותל המערבי שנענו בשלילה בטענה שזהו ביקור פרטי. כשבדקו בצד הישראלי האם יוכל להתלוות לנשיא צלם שיתעד את האירוע, בכיר אמריקני ענה בגסות רוח. "מה פתאום, מה זה עניינכם?", שאל הבכיר. "זה לא השטח שלכם, אלא חלק מהגדה המערבית". ההתבטאות של הבכיר האמריקני עוררה תרעומת רבה בקרב צוות התכנון הישראלי. על פי הדיווחים נשמעו בחדר מחאות וצעקות של ממש. אנשי ראש הממשלה הבהירו בפני אנשי הממשל האמריקני כי הכותל המערבי הוא שטח קדוש בריבונות ישראלית.
תקרית הכותל (חדשות 2)
תקרית הכותל (חדשות 2)
גורמים המעורים בתכנון ביקורו של הנשיא טראמפ סיפרו הערב כי העימות הנוכחי הוא דוגמא לבורות ולשחצנות שמציגים אנשי טראמפ. "מדובר במופע של טראמפ", הם אומרים. "כל השאר הם ניצבים, כולל ראש הממשלה נתניהו".
תקרית הכותל (חדשות 2)
תקרית הכותל (חדשות 2)
תקרית הכותל (חדשות 2)
תקרית הכותל (חדשות 2)
"האמירה שהכותל הוא שטח בגדה המערבית התקבלה בתהדמה", סיפר גורם המעורב בהכנות לביקור הנשיא. "בישראל משוכנעים שהאמירה הזו מנוגדת למדיניות הנשיא טראמפ כפי שבאה לידי ביטוי בהתנהלות שלו ובהתנגדות התקיפה להחלטת מועצת הביטחון האחרונה. ישראל פנתה לארה"ב בעניין הזה".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ