המטה ללוחמה בטרור: מעבר טאבה נסגר

מידע קונקרטי על כוונה לפיגוע בחופי סיני הוביל להחלטה למנוע את מעברם של כל האזרחים הישראלים לסיני דרך טאבה - עד לסוף חג הפסח

"איום קונקרטי". מעבר טאבה
"איום קונקרטי". מעבר טאבה | צילום: רויטרס
מידע קונקרטי על כוונה לפיגוע בחופי סיני הוביל להחלטה על סגירת היציאה לסיני דרך מעבר טאבה: היום (שני) אישר הדרג המדיני את המהלך בעקבות ריבוי האזהרות ומתוך רצון למנוע כניסת ישראלים לחצי האי. המעבר למצרים יישאר סגור עד לאחרי החג (18.4), ומנגד תתאפשר חזרת ישראלים מסיני לארץ. מצרים עודכנה על המהלך, ובכלי תקשורת במדינה פורסמה קריאה לישראלים "לצאת בדחיפות מהמדינה". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת ההחלטה נוגעת רק לאזרחים ישראלים: זרים יוכלו לעבור לסיני. ההחלטה נובעת מהתגברות האיומים וחומרתם, וכן לאחר שני פיגועי ההתאבדות שאירעו אתמול במדינה: שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ החליט על המהלך, לאחר התייעצות עם שר הביטחון ליברמן וגורמי ביטחון מוסמכים. חזרתם של ישראלים מסיני לארץ תתאפשר במהלך כל ימי החג. במקביל, במטה ללוחמה בטרור חזרו על האזהרה והורו לכל הישראלים ששוהים בסיני לצאת מאלתר מהמקום ולחזור לישראל. כמו כן, במטה ביקשו ממשפחות של מטיילים הנמצאים בסיני ליצור קשר עם יקיריהם ולבקש מהם לחזור לארץ.
fe
אמש פרסם המטה ללוחמה בטרור הודעה בעקבות הפיגועים בכנסיות הקופטיות במצרים. "מתקפת הטרור הקטלנית שהתרחשה משקפת שוב את יכולות הטרור של המדינה האסלאמית", נכתב בהודעת המטה, שהתריע כי הפיגועים מהווים עליית מדרגה נוספת בחומרת האיום הנשקף לישראלים המבקרים בסיני ומיידיותו. עוד נכתב בהודעה: "כזכור, נמשכת פעילותו המתעצמת של ארגון 'מחוז סיני' בחודשים האחרונים, הבאה לידי ביטוי בעליית מדרגה בפעילותו, כולל כנגד ישראל, למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים בטווח הזמן המיידי. נוכח חומרת האיום, המלצת המטה ללוט"ר לישראלים השוהים בסיני לצאת לאלתר מהאזור ולשוב לישראל".