דיווח: חיל האוויר הישראלי תקף פעם נוספת בסוריה

כלי תקשורת בסוריה מדווחים כי חיל האוויר תקף את שיירת נשק שיועדה לחיזבאללה באזור הגבול עם לבנון. זו הפעם השנייה בתוך כיממה שתקיפה בסוריה מיוחסת לישראל

תקיפה בסוריה, ארכיון
כלי תקשורת זרים דיווחו כי חיל האוויר הפציץ הלילה (בין ראשון לשני) שיירת נשק שיועדה לארגון החיזבאללה, וכן כמה עמדות מושתפות של צבא אסד וחיזבאללה. בצה"ל סירבו להגיב לדברים. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת מהדיווחים עולה כי יעד התקיפה היה שיירת נשק שיועדה לארגון חיזבאללה, בדומה לתקיפה שבוצעה בחמישי האחרון ואושרה בצעד חריג על ידי ישראל. עם זאת, לפי שעה אין לדיווחים הללו כל אישור של גורם רשמי, לא בדמשק ולא בירושלים. מדובר בתקיפה השנייה המיוחסת לישראל בתוך כיממה בסוריה. אתמול בערב חיסל מל"ט של חיל האוויראת את יאסר א-סייד, פעיל בגדוד "נצי קוניטרה" של המליציה של אסד, בזמן שנסע ברכבו. א-סייד ככל הנראה תכנן פיגועים נגד ישראל. מדובר בגדוד שמורכב מחיילים דרוזים ופלסטינים שמסייעים לצבא הסורי בלחימה בגזרות השונות.
הפעיל שחוסל בסוריה והרכב שבו נסע
הפעיל שחוסל בסוריה והרכב שבו נסע
ביום בחמישי האחרון תקף חיל האוויר בסוריה משלוח נשק אסטרטגי שיועד לארגון חיזבאללה. לאחר שהמטוסים סיימו את הפעילות והיו בדרכם חזרה לארץ, טילי נ"מ שוגרו לעברם. אחד הטילים עף לכיוון בקעת הירדן, דבר שהפעיל את מערכת "החץ" שיירטה אחד מהם. שרידי היירוט נפלו בצפון בקעת הירדן ובשטח ירדן ואזעקה נשמעה ביישובי האזור. שגריר סוריה באו"ם בשאר ג'עפרי, התייחס אתמול לירי התגובה של טיל הנ"מ ואמר כי התגובה של צבא סוריה הייתה "הולמת לתקיפה הישראלית", והאשים את ישראל בסיוע לארגוני טרור. הלילה תקף שגריר ישראל באו"ם דני דנון את דבריו של ג'עפרי. "שיא הצביעות, שגריר המשטר שטובח באנשיו מעז להטיח האשמות בישראל", אמר. "ישראל תמשיך להגן על ביטחון אזרחיה ככל שידרש ותפעל כנגד כל ניסיון לפגוע בה."
תקיפה בסוריה, ארכיון
תקיפה בסוריה, ארכיון
"פועלים למניעת העברת נשק לחיזבאללה" מוקדם יותר התייחס הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לתקיפה הישראלית בסוף השבוע בסוריה ואמר כי צה"ל פועל למניעת העברת נשק לחיזבאללה: "אנו שומרים על האינטרסים הביטחוניים ופועלים למניעת העברת נשק לחיזבאללה ונעשה כל מאמץ למנוע זאת גם בעתיד". "לנוכח השינויים בלבנון, צהל פעל ופועל לשיפור המוכנות, ומפתח יכולות המציבות אותו ביתרון בולט על אויביו ובמכונות גדולה לכל תרחיש", הוסיף הרמטכ"ל בטקס חילופי אלופים בפיקוד הצפון. "צה"ל עוקב אחר השינויים בגזרה הסורית והלבנונית".
טיל הנ''מ הסורי ששוגר בחמישי
טיל הנ''מ הסורי ששוגר בחמישי
"בלבנון חיזבאללה ממשיך במאמציו להצטייד באמל"ח קטלני ומדויק יותר המיועד לפגוע בעורף הישראלי", המשיך איזנקוט. "ההצהרות הנשמעות לאחרונה מביירות מבהירות כי במלחמה עתידית הכתובת תהיה ברורה: מדינת לבנון והארגונים הפועלים ברשותה ובהסכמתה".