הלוחמת שנפצעה בפיגוע הדריסה: "הסתכל לי בעיניים - וסובב ההגה"

סמל שני אור חמה קדוש שחזרה בפני חדשות 13 את האירוע ובתגובה לטענות ח"כים ערבים, הבהירה כי אין ספק שמדובר באירוע טרור מכוון. "הנהג החל להאט, ראה שעשיתי צעד לכיוונו - ודרס אותי"

זמן צפייה: 03:11

סמל שני אור חמה קדוש, לוחמת מג"ב שנפצעה אתמול (שלישי) קל בפיגוע הדריסה שאירע סמוך לירושלים, שחזרה הערב בפני חדשות 13 את האירוע. "הגיע רכב וסימנתי לו לעצור, הרכב החל להאט ומהרגע הזה התקדמתי לכיוונו", סיפרה הלוחמת. "הוא ראה שעשיתי צעד, הסתכל עליי בעיניים, סובב את ההגה שלו - ודרס אותי. עפתי לצד השני".

"הלוחמים שמעו את הצעקה שלי, הסתובבו ישר לכיוונו, ראו שהוא יוצא לכיוונם, דרכו את הנשק - וביצעו ירי לעברו", המשיכה קדוש. "קצת נלחצתי, כשקמתי רעדתי, אבל חתרנו למגע וזה לא נראה שהיה לנו פחד כלשהו. בהתחלה לא הבנתי למה הוא מסתכל עליי, ורק כשעפתי - הבנתי שזה ניסיון פיגוע".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

האזורים המוגבלים בטבריה צומצמו – כוללים כעת רק שלושה רחובות

חזי לוי לרופאה שהוטרדה מינית: "לא אקבל התבטאויות נגד ביה"ח"

מזכ"ל האו"ם: קורא לישראל לזנוח את תוכנית הסיפוח שלה

אור חמה קדוש, לוחמת מג''ב שנפצעה בפיגוע הדריסה ליד ירושלים
אור שני חמה קדוש, לוחמת מג''ב שנפצעה בפיגוע הדריסה ליד ירושלים | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר היום, כאמור, המשטרה חשפה את התיעוד ממצלמות האבטחה כפי שנקלטו אתמול במחסום הקיוסק שבאבו דיס הסמוך לירושלים, אז מחבל שהגיע עם רכבו לאזור האיץ לפתע לכיוון הלוחמים והצליח לפצוע קל לוחמת מג"ב. הלוחמים פתחו לעברו באש, פצעו אותו קשה - ובהמשך נקבע מותו. הלוחמת פונתה לבית החולים הדסה הר הצופים.

פרסום התיעוד על ידי מג"ב הגיע, בין היתר, בשל העובדה כי הבוקר עלו קולות בחברה הפלסטינית שטענו כי המחבל, אחמד מוצטפא עריקאת, "הוצא להורג בידי מג"ב". עריקאת, תושב אבו דיס, הוא אחיינו של בכיר הרשות סעיב עריקאת.

תיעוד פיגוע הדריסה במחסום הקיוסק באבו דיס
תיעוד פיגוע הדריסה במחסום הקיוסק באבו דיס | צילום: דוברות המשטרה

עריקאת אמר היום לחדשות 13 כי "הוא ניסה אתמול להביא את אמו מסלון לעיצוב שיער בבית לחם. דרשתי לפרסם את התיעוד מייד, עבר כל כך הרבה זמן - די לשקרים".

אולם, מלבד התיעוד החד משמעי, גם סרטון שפרסם לפני האירוע ומתפרש כצוואה, מחזק את ההנחה כי מדובר במחבל. "תראו לאיזה מצב הגעתי, התחלתי להגיד דברים... ביישתי את הוריי, השפלתי את עצמי, אני חושש שעשיתי את זה בגלל שהשקו אותי", אמר עריקאת.