פיגוע הדריסה בי-ם: רכב המחבל אותר סמוך לבית לחם; המצוד נמשך

כוחות הביטחון ממשיכים במרדף אחר החשוד בדריסת 12 חיילי גולני בעיר, שאחד מהם נפצע קשה ונותח במהלך הלילה. תשעה מהפצועים שוחררו מבית החולים. חמאס בירך על הפיגוע: "תגובה לתוכנית המאה"

זמן צפייה: 07:12
אותר רכבו של המחבל החשוד שביצע הלילה (חמישי) פיגוע דריסה בו נפצעו 12 חיילים גולני, בהם אחד קשה. רכבו נמצא סמוך לבית לחם בעיירה בית ג'אלא, אך כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחריו. הוא ככל הנראה נמלט רגלית מהמקום. במקביל, צה"ל מחרים מצלמות אבטחה מתושבים באזור.
סריקות צהל בבית לחם
סריקות צהל בבית לחם | צילום: ידיעות מהשטח
אלון שוורץ, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק, מסר כי עדיין נשקפת סכנה לחייל אחד מבין ה-12 שנפגעו בדריסה. החייל נותח הלילה והועבר למחלקה לטיפול נמרץ. דובר חמאס, חאזם קאסם, התייחס לפיגוע ואמר כי "פעולות ההתנגדות לאורך הגדה המערבית והעימותים של בני עמנו הם תגובה בפועל להכרזת 'עסקת המאה' של טראמפ". דובר נוסף מטעם התנועה, עבד אל לטיף אל קאנוע, הוסיף: "אנו מברכים את בני עמנו המתקוממים בגדה ומברכים על פעולת הדריסה ההרואית בירושלים".
סריקות צהל בבית לחם
סריקות צהל בבית לחם | צילום: ידיעות מהשטח
לכתבות נוספות בנושא >>  פיגוע דריסה בירושלים: 12 חיילים נפצעו – אחד מהם קשה בעקבות הרקטות ובלוני הנפץ: מרחב הדיג ברצועת עזה צומצם רקטה נוספת שוגרה מעזה; ישראל תגביל מעבר סחורות מהרצועה
כוחות הביטחון בזירת פיגוע הדריסה בירושלים
כוחות הביטחון בזירת פיגוע הדריסה בירושלים | צילום: חדשות 13
נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לאירוע הדריסה וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "תפילותינו נתונות לרפואת חיילינו הפצועים המטופלים בבית החולים הבוקר. אני סמוך ובטוח כי כוחותינו הדולקים אחר המחבל יגיעו אליו ויביאו אותו למיצוי הדין במהרה. לא נאפשר לטרור הארור להרים ראשו ונאבק בו ללא פשרות". גם יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס לפיגוע הדריסה: "ביחד עם כל עם ישראל, אני מתפלל לרפואתם של חיילי גולני שנפצעו הלילה בפיגוע הדריסה בירושלים. סומך על כוחות הביטחון שישימו את ידיהם על המחבל השפל וייסגרו עימו חשבון. אסור לתת לטרור להרים את ראשו - לא בעזה ולא באיו"ש". כאמור, 12 חיילי גולני שהיו בסיור בעיר לפני השבעתם בכותל נפצעו הלילה מפגיעת רכב ברחוב דוד רמז שסמוך למתחם התחנה. אחד מהנפגעים במצב קשה והיתר קל. הם פונו לבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים. על פי ההערכות, הדורס הבחין בצעירים, האיץ לעברם, דרס אותם מאחור ונמלט. חלק מהם ניסו להכניס מחסנית על מנת לירות בו, אך לא הספיקו. אחרי האירוע, יתר החטיבה המשיכה לאירוע ההשבעה בכותל.
חיילי גולני בהשבעה בכותל
חיילי גולני בהשבעה בכותל | צילום: חדשות הכותל המערבי
חיילי גולני בהשבעה בכותל
חיילי גולני בהשבעה בכותל | צילום: חדשות הכותל המערבי
פרמדיק מד"א עוז פולק, וחובש על אופנוע מד"א אלי פרחי סיפרו: "כשהגענו למתחם התחנה ראינו המולה, על המדרכה שכבו שלושה צעירים ובסמוך התהלכו כתשעה צעירים נוספים שנפגעו. ביצענו מיון ראשוני מהיר. אחד מהפצועים היה מחוסר הכרה וסבל מחבלה רב מערכתית, כל השאר היו בהכרה מלאה". "צעיר כבן 20 סבל מחבלות בראש ובגפיים וסיפר לנו שרכב הגיע ופגע בהם, הפצוע השלישי ששכב סבל מחבלות קלות בגוף, חלק מהצעירים הנוספים שהיו במקוםחשו ברע וחלקם סבלו מחבלות קלות מאוד", אמרו הפרמדיקים. "בסיוע כוח רפואה של צה"ל וחיילים שהיו במקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותם לבתי החולים. כשמצבו של אחד קשה, אחד בנוני, והשאר קל".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ