דיווחים בסוריה: צה"ל תקף מחסני נשק איראניים בדרום המדינה

על פי כלי תקשורת במדינה, כמה חיילים סורים נהרגו מטילים שירה חיל האוויר לאזור קוניטרה ולדרעא. עוד דווח כי היעדים היו מוצבים של חזבאללה ומחסני אמצעי לחימה של כוחות טהראן

זמן צפייה: 01:53

סוכנות הידיעות הסורית "סאנא", הטלוויזיה הממלכתית במדינה ואתרי חדשות סוריים דיווחו כי חיל האוויר הישראלי תקף הלילה (רביעי) יעדים של חזבאללה ושל מיליציות איראניות בתל אל-חארה, מזרחית למחוז דרעא שבדרום המדינה וכן באזור קוניטרה. על פי האתר "סטפ ניוז", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, כתוצאה מהפצצות בקוניטרה נהרגו מספר חיילים סורים ונפצעו כמה נוספים.

גורם צבאי סורי מסר הלילה לסוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" בשפה הערבית כי ארבעה חיילים סורים נפצעו כתוצאה מטילים שנורו מישראל לעבר עמדה צבאית במזרח קוניטרה וכי מערכות ההגנה האווירית הסורית יירטו שני טילים שנורו מרמת הגולן לעבר האזור. בנוסף, המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח אך הוא כי מערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה הופעלו בדרום-מערב דמשק, בקוניטרה ובדרעא.

אמש דווח באתרי חדשות סורי המזוהים עם האופוזציה במדינה כי ישראל חיסלה בכיר חזבאללה. על פי הפרסומים, משהור זידאן, בן העדה הדרוזית שנחשב לתומך שלטונו של אסד ומזוהה עם ארגון הטרור היושב בלבנון, חוסל ביום ראשון באופן מסותרי באזור סעסע שבמחוז קוניטרה, סוריה, כאשר נסע עם אדם נוסף ברכבו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

סוריה מזהירה: "אל לישראל להיות רגועה - ייתכן שנשנה תגובתנו"

ההאנגר הושמד לחלוטין: תיעוד מתקיפת המטרות האיראניות בסוריה

דיווח בסוריה: ישראל תקפה מטרות צבאיות של איראן וחזבאללה

Missile Fire Is Seen Over Daraa
תקיפה בסוריה, מאי 2018 | צילום: רויטרס

על פי דיווח מאחד האתרים, החיסול התבצע על ידי מל"ט ישראלי שירה טיל לעבר מכוניתו. אתר אחר ציין כי זידאן פעל בקוניטרה לגיוס צעירים לחזבאללה, סחר בנשק ואף השתתף בקרבות רבים נגד המורדים בסוריה.

בתחילת החודש גורם בצבא הסורי אמר לסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" כי ישראל ביצעה מתקפה על יעדים בדמשק ובחומס, וכי המתקפה בוצעה מהמרחב האווירי של לבנון נגד מטרות צבאיות של הצבא הסורי, מיליציות איראניות וחזבאללה ביישובים סאחנאיא וג'דידת-ערטוז, שנמצאים דרום מזרחית לדמשק.

על פי דיווחים המתקפה המשולבת התבצעה מהאוויר ומכיוון הים וכי אחד היעדים היה מחסני תחמושת בהר קלמון שבסמוך לגבול סוריה-לבנון. בתגובה, שיגר צבא סוריה עשרות טילי נ"מ. אחד מטילי הנ"מ ששיגרה סוריה נפל בחלק הטורקי של קפריסין. במהלך המתקפה, כך על פי דיווחים בסוריה, נהרגו ארבעה בני אדם, בהם תינוק, ו-21 נוספים נפצעו.

הפצצות בסוריה (ארכיון)
הפצצות בסוריה (ארכיון) | צילום: רויטרס

כשלושה שבועות לפני כן, דיווחה סוכנות הידיעות "סאנא" כי מערכות ההגנה האווירית של סוריה יירטו כמה טילים ששוגרו מישראל לעבר תל אל-חארה, במחוז דרעא שבדרום סוריה, המשקיף על רמת הגולן - כך דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנא. לפי הדיווח, נגרם נזק רק למבנים, ולאחר מכן ישראל נקטה ב"לוחמה אלקטרונית", בכך ששיבשה פעילות של מערכות מכ"ם.