דיווחים בסוריה: מערכות הגנה אווירית הופעלו נגד טילים מישראל

הטלוויזיה הרשמית דיווחה על ירי מכיוון ישראל, שנהדף על ידי הצבא הסורי. במקביל דווח כי הותקפו שלושה שדות תעופה, אחד מהם סמוך לבירה דמשק, וכי ישנם הרוגים באירוע

זמן צפייה: 02:40

הטלוויזיה הרשמית הסורית דיווחה אמש (ראשון) כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד טילים ששוגרו מישראל. עוד דווח כי אחת מ"המטרות העוינות" הופלה בעיר עקרבה שבאזור דמשק.

ערוץ "אל חדת'" הסעודי דיווח כי התקיפה הישראלית בסוריה כוונה נגד שלושה שדות תעופה - שדה התעופה בחמאה, שדה התעופה T-4 ואזור א-סיידה זיינב הסמוך לשדה התעופה הבין-לאומי של דמשק. בדיווח עלה כי ישנם כמה הרוגים בתקיפה, בהם גם קצין בכיר במשמרות המהפכה האיראניים.

מוקדם יותר הערב דווח במדינה כי מערכות ההגנה של צבא סוריה התמודדו עם "עצמים עוינים" באזור שדה התעופה של מחוז חמאה. בתוך כך, בכלי התקשורת בלבנון דווח על נוכחות של מטוסי קרב ישראלים בשמי העיר צידון שבדרום המדינה.

עוד בחדשות 13:

הממשלה אישרה תוספת של חמישה מיליון שקלים לעוטף עזה

בחזרה לרגע התאונה: נהגת הרכב שדרסה אדם למוות ב-2018 – מדברת

לפני ההחלטה בהאג: "התובעת התחמקה ממפגש עם ארגונים ישראליים"

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191222-2326' autoplay='0' credit='' desc='תיעוד תקיפה בסוריה' kid='1_a8se0c0b' duration='17'']

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי שלושה פיצוצים לפחות נשמעו באזור דמשק. נטען כי ישראל תקפה מוצבים של המשטר הסורי ושל מיליציות איראניות באזור.

לפני כשבועיים נהרגו לפחות חמישה פעילי מליציות פרו איראניות בתקיפת מחסני המיליציות על ידי מטוסי קרב לא מזוהים – כך דיווח המרכז הסורי לזכויות אדם. לפי הדיווח, הופצצו מחסני נשק ומוצבים של המיליציות. פעילים אחרים נמלטו מהאזור מחשש לתקיפה נוספת.