דיווחים בסוריה: ישראל תקפה סמוך לדמשק - מערכות ההגנה הופעלו

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה על תקיפה אווירית באזור מסיאף שבפרברי חמאת. צבא סוריה הפעיל נ"מ ולפי הדיווח יירט את רוב הטילים הישראליים. לא ידוע על נפגעים

זמן צפייה: 00:10

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה הלילה (שישי) כי ישראל תקפה באזור מסיאף שבפרברי חמאת, סמוך לדמשק. בשל כך, מערכות ההגנה האוויריות הופעלו והצליחו, כך על פי הדיווח, ליירט את רוב הטילים הישראליים. בשלב זה לא ידוע מהי מטרת התקיפה ואם היו נפגעים. בצה"ל לא הגיבו לדיווחים.

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי שישה בני אדם ללא אזרחות סורית נהרגו באירוע, אך עדיין לא ברור אם מדובר בחיילי משמרות המהפכה או בפעילי מליציות פרו-איראניות. כמו כן, ישנם גם הרוגים בעלי אזרחות סורית, כאשר מספר ההרוגים צפוי לעלות, מפני שיש פצועים רבים במצב קשה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

הסגר השלישי: בראשון ב-17:00 ההגבלות חוזרות

אובחנו 3,340 נדבקים חדשים; אדלשטיין: הנחתי לחסן מסביב לשעון

התאושש מהסגר הראשון – ונאלץ לסגור שוב: "כפו עליי לא לעבוד"

תקיפה ישראלית בסוריה
תקיפה ישראלית בסוריה | צילום: חדשות 13

על פי המרכז, התקיפה, שמיוחסת לישראל, בוצעה באמצעות מטוסי קרב ששיגרו טילים מהמרחב האווירי של לבנון וכוונה גם נגד מוצבים צבאיים באזור. לפי הדיווח, יעד התקיפה היה המרכז למחקרים מדעיים בעיר מסיאף שבמערב סוריה - שהושמד יחד עם מחסנים ועמדות לייצור טילים לטווח קצר ובינוני, אשר שייכים למיליציות הפרו-איראניות.

בדיוק בחודש שעבר דווח כי חיל האוויר תקף מתקנים של הצבא הסורי דרומית לדמשק, וכן במחוז קוניטרה שסמוך לגבול עם ישראל. על פי המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, בתקיפה נהרגו שמונה חיילי מליציות איראניות ששהו בבסיסים.