השלכת רימון ההלם על הילדה במאה שערים: מח"ש פתחה בבדיקת המקרה

המחלקה לחקירת שוטרים החלה לבדוק את האירוע שבו נפצעה זיסי מרגלית בת התשע במהלך ניסיון של המשטרה לפזר הפגנה של חרדים בירושלים, נגד הנחיות משרד הבריאות בנוגע לתפילת במניין

זמן צפייה: 03:33

המחלקה לחקירות שוטרים פתחה היום (ראשון) בבדיקת האירוע שבו נפצעה ילדה בת תשע מרימון הלם שהשליכו שוטרים, שניסו לפזר ביום שישי הפגנה של חרדים נגד הנחיות משרד הבריאות בנוגע לתפילת במניין, בשכונת במאה שערים שבירושלים.

היום שישי, כזכור, סיפרה זיסי מרגלית לחדשות 13 על השתלשלות האירועים המלחיצה. "היא הלכה לשוק כדי לקנות אוכל", תרגם אביה את דבריה, "ופתאום זרקו לידה רימון הלם". לדבריו, "זיסי הרגישה בתוך ענן של אש, כאילו שהיא נשרפת".

לעוד כתבות בנושא:

הסתדרות המורים: לא נלמד בחופש הגדול מעבר ל-9 הימים שהתחייבנו

העצמאים הפגינו בירושלים: "אנשים רעבים ללחם – רוצים חבל הצלה"

בעלי מוגבלויות אחרונים: עמדת משרד הבריאות לגבי תעדוף מונשמים

זיסי מרגלית, נפגעה מרימון הלם של המשטרה
זיסי מרגלית, נפגעה מרימון הלם של המשטרה | צילום: חדשות

הילדה רצה לתוך אחד הבתים בסביבה, שם שפכו מים על הכוויה והזמינו את מגן דוד אדום. "בהתחלה חשבו שהעין שלה ניזוקה והציעו שניסע לבית חולים", הוסיף אביה, "אולם בגלל הקורונה העדפתי שלא להגיע לשם. ברוך ה' בסוף ראינו שזו רק כוויה מסביב לעין. הלכנו לרופא פרטי והוא הביא לה משחות".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס ביום שישי לאירוע בחשבון הפייסבוק שלו: "משעות הבוקר המוקדמות אני רואה ושומע התקפות וגינויים רבים על מה שקרה אמש במאה שערים ועל פציעתה של הילדה היקרה זיסי מרגליות מרימון הלם משטרתי. אני כואב ומצטער צער עמוק על הפגיעה בזיסי הרכה והתמימה והוריתי על בדיקה מיידית של אירוע חריג זה והבדיקה כבר מתקיימת".

ילדה נפגעה בפניה מרימון הלם שהשליכו שוטרים במאה שערים
ילדה נפגעה בפניה מרימון הלם שהשליכו שוטרים במאה שערים | צילום: פלורליסט

כזכור, בשכונת מאה שערים יצאו ביום שישי חרדים להפגין נגד צו בריאות העם שאסר להתקהל ולהתפלל במניין. בזמן הפעילות של המשטרה במקום נרשמו עימותים בין הצדדים. מצלמות אבטחה באזור תיעדו כיצד זיסי שנקלעה למקום, נפגעה, כאמור, מרימון הלם שהשליכו השוטרים לפיזור המחאה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בשעות הלילה החלה מחאה אלימה וקשה באזור מאה שערים בה נטלו חלק עשרות פורעים שיידו אבנים, ברזלים, ביצים ומכל הבא ליד לעבר השוטרים תוך קריאות וגידופים קשים. השוטרים פיזרו את המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות ולא הבחינו בהימצאותה של האם והילדה בעין הסערה".

לטענת המשטרה, "במהלך ההתפרעות וכתוצאה מהאלימות הקשה נפצעו שלושה שוטרים - שאחת מהן אף פונתה לטיפול לבית חולים לטיפול רפואי. במהלך הפעילות נעצרו 12 פורעים שהובאו לחקירה וכנגד אחרים הוגשו דוחות במקום. ראוי ונכון לגנות את הפרת החוק ההמונית והבוטה, את תקיפת השוטרים החמורה נגד אותם שוטרים שפועלים במסירות ותוך סיכון חייהם למען בריאות הציבור