טרור הבלונים נמשך: מהבוקר - 36 שריפות בעוטף עזה

צוותי כיבוי פעלו ביישובי הדרום נגד התפשטות האש. חוקרי שריפות קבעו כי כולן נגרמו מבלוני תבערה. גנץ לחמאס: "כשהבלונים מתפוצצים אצלנו - הפיצוצים אצלם יהיו כואבים בהרבה"

זמן צפייה: 02:06
המתיחות בדרום נמשכת כאשר משעות הבוקר (שני) פרצו ביישובי העוטף 36 שריפות כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה מרצועת עזה. צוותי כיבוי יחד עם צוותי קק"ל ובסיוע צה"ל פעלו היום במוקדי האש במטרה למנוע מהתפשטותה. מרבית השריפות היו קטנות ולא מסוכנות. חוקרי שריפות קבעו כי כל השריפות נגרמו מבלוני תבערה. שר הביטחון בני גנץ ביקר היום בסוללת כיפת ברזל בדרום הארץ ובתום ביקורו אמר: "אנחנו לא מוכנים לקבל לא רקטה, לא בלון, ושום הפרה ביטחונית. ככל שזה יימשך – אנחנו נמשיך לפעול ונמשיך להגיב בעוצמה. ראשי חמאס צריכים לדעת: כשהבלונים מתפוצצים אצלנו, הפיצוצים אצלם יהיו הרבה יותר כואבים". לכתבות נוספות בנושא >> בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תקף גם הלילה בדרום הרצועה "שומרים על הבית": המאבק היומיומי של חברי קיבוץ בארי בשריפות מהבוקר: 25 שריפות פרצו בעוטף עזה מבלוני תבערה
שר הביטחון בני גנץ בביקור בסוללת כיפת ברזל
שר הביטחון בני גנץ בביקור בסוללת כיפת ברזל | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
הלילה, מטוסי קרב, טנקים וכלי טיס של צה"ל תקפו עמדות צבאיות ותשתית תת קרקעית של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה לעבר יישובי הדרום. מדובר צה"ל נמסר כי "הצבא מקיים הערכת מצב שוטפת ופועל בתקיפות ונחישות כנגד כל ניסיון לפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונותה". בד בבד, דובר חמאס ברצועת עזה ,פאוזי ברהום, איים הבוקר כי "המשך ההסלמה הישראלית על רצועת עזה, הטלת מצור עליה ומניעת כניסה של דלקים, סחורה וצרכי יומיום לתושביה הם פשע כנגד האנושות ותוקפנות מתמשכת על בני עמנו. הכיבוש הישראלי נושא בכל האחריות להשלכות הנובעות מכך".