רקטה נורתה מהרצועה לשטח ישראל והתפוצצה בשטח פתוח

מצה"ל נמסר כי בוצע ירי לעבר העוטף, לאחר שהופעלו התרעות בשער הנגב ובשדרות. זאת, לראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה. על פי ההערכות, חמאס לא אחראי לשיגור

זמן צפייה: 00:20

רקטה נורתה הערב (שישי) מרצועת עזה לעבר ישראל - כך מסר דובר צה"ל, והתפוצצה בשטח פתוח. זאת, לאחר שהופעלו התרעות בשדרות, יישובי עוטף עזה ושער הנגב. ההערכות הן שהירי לא בוצח על ידי חמאס, אלא על ידי אחד הארגונים האחרים ברצועה.

זהו הירי ראשון מהרצועה מאז תחילת משבר הקורונה. הפעם האחרונה שבה בוצע שיגור היה ב-25 בפברואר. כידוע, מערכת הביטחון מסייעת בהכנסת ציוד מגן ובדיקות קורונה לרצועה כדי למנוע התפשטות קורונה בעזה.

גנץ העביר מסר לנתניהו: אל תמנה את אדלשטיין ליו"ר הכנסת

פרסום ראשון: אהוד ברק עמד מאחורי מימון מחאת הדגלים השחורים

בדרך להסגר: נתניהו הנחה להיערך לצמצום פעילות המשק ל-10%

Iron Dome Anti Missile System Fires Interception Missiles As Rockets Are Launched From Gaza Towards Israel As Seen From The City Of Ashkelon, Israel
רקטות שנורו מרצועת עזה לישראל | צילום: רויטרס

לפני שבוע מסרו גורמים בחמאס לעיתון "אל-אחבאר" הלבנוני כי נערכו שיחות עם המתווכים המצרים והקטרים, במטרה לעקוב אחר המצב הכלכלי הקשה ברצועה לאור משבר הקורונה. הגורמים ציינו כי אם המצב הכלכלי הקשה ברצועה יימשך –  "הגבול עם ישראל יתחמם עד כדי כך שארגוני הטרור ברצועה יכניסו חצי מהציבור הישראלי למקלטים". בכך, לדבריהם, יוכפל מספר הישראלים החולים בקורונה - וישראל תאבד שליטה על הנגיף.

בנוסף, הזהירו הגורמים בחמאס כי השקט הנוכחי בעזה עלול להידרדר אם יהיה איחור בחלוקת הכסף הקטרי, ואם לא ייכנס לרצועה סיוע נוסף לטיפול בנגיף הקורונה. עוד טענו כי קטר הודיעה לחמאס שאין שינוי בחלוקת הכסף הקטרי וכי ממשלת ישראל מעוניינת בהמשך השקט עם עזה.

לפני כשבועיים נשמעה אזעקת שווא בקיבוץ רעים שבמועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה. מדוברות המועצה נמסר כי "מדובר בהתרעת שווא כתוצאה מיירוט שווא. לא בוצע שיגור לשטח המועצה". האזעקה האחרונה נשמעה לפני שישה ימים.