בשורה למשרתי הקבע: שכר הוגן כבר מתחילת הדרך

משרדי האוצר והביטחון חתמו היום על הסכם חדש, שיאפשר הענקת תוספות שכר למשרתי הקבע בתחילת דרכם

ארכיון

בשנה האחרונה מבצע צה"ל מהלכים לשינויים בשכרם של הנגדים, אך למרות זאת אלפי משרתי קבע ראשוני משתכרים פחות מ-6,000 שקלים. אך הסכם חדש שנחתם היום (שני) יאפשר תוספות שכר לקצינים ונגדים בתחילת דרכם, על מנת לאפשר שכר בסיס הוגן מיום הכניסה לקבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההסכם שנחתם בין משרד הביטחון למשרד האוצר בתקציב של 100 מיליון שקלים, כולל תוספת שכר בגובה 400 שקלים לנגדים ולקצינים לא אקדמאים. כמו כן אושר לראשונה מענק לנגדי ימ"ח בגובה 8,000 שקלים בשנה. כמו כן, הוחלט על עלייה משמעותית במספר המכסות בשכר הסקטוריאלי, שיאפשרו מתן תוספת לשכר עבור קצינים ונגדים במקצועות ייחודיים של עד 2,500 שקלים בחודש.

כך לדוגמא, רס"ל המשרת כנגד בימ"ח וקיבל משכורת של 5,900 שקלים עד כה, יקבל החל מהיום משכורת של 7,500 שקלים. בזכות ההסכם, שישפיע על 10,000 משרתי ומשרתות קבע וייכנס לתוקף כבר במשכורת הקרובה, כלל הקצינים הנכנסים לקבע ראשוני יקבלו שכר של מעל ל-6,000 שקלים.

"היום נחתם הסכם היסטורי לשיפור שכר הקבע הראשוני בשיתוף פעולה עם משרד האוצר ועם משרד הבטחון", אמרה רמ"ט אכ"א, תא"ל מירב קירשנר. "מדובר בתיקון פער של שנים ארוכות. ההסכם ייצור תוספת משמעותית בשכר ובתגמול של 25%".