מחלת העור בבסיס: "חיילים שיקרו"

לאחר שבצה"ל אישרו כי כ-200 חיילים נדבקו במחלת עור מידבקת, כעת נמסר כי "מספר רב" מהחיילים שיקרו בנוגע להדבקותם

ארכיון (FLASH 90, הדס פרוש)

האם חיילים בדו מחלת עור עבור "גימלים"? בדובר צה"ל טוענים כי במסגרת הטיפול במחלת עור המדבקת אמפטיגו שהתגלתה בבסיס שזפון, מספר רב של חיילים דיווחו דיווחי שווא. על פי ההודעה, החיילים יטופלו משמעתית על ידי מפקדיהם, שכן "התנהגות זו לא עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל". עוד נמסר כי החיילים שאכן נדבקו במחלה טופלו, וההכשרות במקום חזרו לשגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר אישרו בצה"ל כי זוהו עשרות חיילים שנדבקו במחלה בבסיס. "חיל הרפואה ממשיך בחקירה רפואית בבסיס", נמסר אז מדובר צה"ל. על פי הודעת הצבא, זוהו כ-200 חיילים עם נגעים עוריים, מהם עשרות שנדבקו ב"אמפטיגו" וטופלו באנטיביוטיקה תחת השגחה רפואית. לשאר החיילים נגעים המצויים בבדיקה. מצבם של כל החיילים הוגדר קל מאוד, הם קיבלו טיפול רפואי והיו תחת השגחה.

הנגעים שהתגלו על החיילים
הנגעים שהתגלו על החיילים

במסגרת החקירה נלקחו דגימות מרחבי הבסיס על מנת לזהות את מקור ההדבקות, אך במקביל נחשף כי חלק מהחיילים שדיווחו על נגעים הם חיילים משני בסיסים נוספים, בהל"צ ובה"ד 1, שהגיעו לבסיס בשל אימון. הם דיווחו על התסמינים לאחר שחזרו לבסיסם וטופלו שם.

לבסיס שיזפון הגיעה משלחת של רופאים בכירים בעקבות חשש להתפשטות מחלת העור, בהם גם רופאי עור ומומחים לזיהומים. המשלחת הגיעה לאחר שיממה לפני כן נשלחו עשרות חיילים למרפאת הבסיס לאחר שהתגלה החשש להתפשטות המחלה. אמפטיגו הינה מחלת עור מדבקת, ועל כן נפוצה מאוד באזורי מגורים צפופים כמו בסיסים צבאיים ופנימיות. "מצאו אצל אחד הטירונים סימנים ובהתחלה פשוט חילקו גימלים לכל מי שנמצא חולה", סיפר אחד החיילים. "ואז עוד ועוד חבר'ה התחילו להידבק. אתמול קראו לכולם למרפאה כדי להיבדק ומי שהיה לו חשד שלחו אותו הביתה".

[brightcove_iframe video_id='news-from-the-web-1513' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_6abqmf6d' duration='31']

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ