דיווחים בסוריה: צה"ל תקף בקוניטרה; לא היו נפגעים

כלי התקשורת במדינה דיווחו כי הטיל נפל באזור תל-בריקה, ושבמקום נזקים חומריים בלבד. אתר נוסף טען כי התקיפה בוצעה לאחר שזוהתה תנועה של חזבאללה באזור. דובר צה"ל: "לא מתייחסים לדיווחים"

זמן צפייה: 00:51

כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי צה"ל תקף היום (חמישי) באזור תל-בריקה שבפרברי קוניטרה באמצעות טיל. לפי הדיווחים, אין נפגעים, אך ישנם נזקים חומריים במקום. אתר האינטרנט "אל-חדת'" דיווח כי ירי הטיל בא לאחר שזוהו תנועות של חזבאללה באזור. דובר צה"ל מסר כי הם לא מתייחסים לדיווחים הזרים.

על פי הערכות מסוימות, ישנם ניסיונות של חזבאללה להתבסס בצד הסורי סמוך לגבול עם ישראל, מתוך כוונה לבצע פיגועים נגד ישראל בבוא הזמן. המדיניות הישראלית בשנים האחרונות, היא לא לאפשר התבססות של כוחות איראניים או של כוחות חזבאללה בסוריה.

ביום חמישי שעבר דיווח המרכז הסורי לזכויות אדם, היושב בלונדון, כי תשעה מלוחמי המיליציות הנאמנות למשטר הסורי, שלושה מהם סורים, נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל שאירעה בלילה שבין שלישי לרביעי. על פי הדיווח התקיפה בוצעה נגד מוצבים צבאיים ומרכזים מודיעיניים של האיראנים ושל מחליציות איראניות במחוז קוניטרה ובדרעא.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

"ישראל תתקוף בקרוב מטרות איראניות נוספות בעיראק"

ישראל ערכה באלסקה ניסוי ב"חץ 3" – שדימה יירוט טילים מאיראן

"בכיר החזבאללה שחוסל בסוריה – השתייך לתשתית הסודית באזור"

הפצצה באידליב, סוריה
הפצצה באידליב, סוריה (ארכיון)

בלילה שבין שלישי לרביעי שעבר, כזכור, סוכנות הידיעות הסורית "סאנא", הטלוויזיה הממלכתית במדינה ואתרי חדשות סוריים דיווחו כי חיל האוויר הישראלי תקף יעדים של חזבאללה ושל מיליציות איראניות בתל אל-חארה, מזרחית למחוז דרעא שבדרום המדינה וכן באזור קוניטרה. על פי האתר "סטפ ניוז", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, כתוצאה מהפצצות בקוניטרה נהרגו מספר חיילים סורים ונפצעו כמה נוספים.

העיתון הסעודי "א-שרק אל-אווסט" שמתפרסם בלונדון, דיווח הבוקר מפי "גורמים ביטחוניים בתל אביב" כי בקרוב ישראל תתקוף בעיראק מטרות איראניות עוינות". זאת, לאחר שביום שלישי דווח כי גורמים דיפלומטיים מערביים בכירים אמרו שישראל עומדת מאחורי שתי התקיפות שאירעו במדינה בחודש האחרון.

תקיפת בסיס טילים בעיראק
תקיפת בסיס טילים בעיראק | צילום: החדשות 13

לפי הדיווח, האיראנים הקימו בעיראק בסיסים לשיגור טילים ארוכי טווח לישראל מדגם "דו אל-פקאר", ומשם תכננו להעבירם לסוריה ואף לרשות חזבאללה בלבנון. לדברי הגורמים הביטחוניים, מהנתונים של אמ"ן עולה כי ההפצצות של חיל האוויר בסוריה, שבוצעו במהלך שנת 2018 נגד אתרים של חזבאללה ושל איראן, הצליחו לשבש את התוכנית האיראנית ליצירת מעבר יבשתי להעברת תחמושת מאיראן דרך עיראק וסוריה - ועד לנמלים ערביים בים התיכון.

כאמור, לפני יומיים דיווח "א-שרק אל-אווסט" כי ישראל עומדת מאחורי שתי התקיפות שאירעו בעיראק בחודש האחרון, בהתאם. על פי הדיווח, בתקיפה הראשונה המיוחסת לישראל, שהתרחשה לפני כשבועיים, הופצץ הבסיס "אמרלי" השייך למיליציות "אל-חשד אל-שעבי", הנתמכות על ידי טהראן. לטענת המקורות, התקיפה התבצעה ע"י מטוסי F-35 של חיל האוויר הישראלי.

כזכור, לפני כשבועיים נהרגו אנשי משמרות המהפכה האירניים וכן פעילים של ארגון חזבאללה במתקפה של מל"ט על בסיס בעיראק, שבו אוחסנו טילים איראניים - כך דיווחה רשת "אל-ערביה" הסעודית. כתב הרשת ציטט גורם בפיקוד המרכז האמריקני, שהצהיר כי הוא מודע לדיווחים על התקיפה - אך לדבריו כוחות אמריקניים אינם מעורבים.