משבר החשמל ברצועת עזה: מסתמן סיוע מכיוון חדש

רק אתמול הוידע המחאס על הצעה טורקית להעברת סיוע לפתרון משבר החשמל ברצועה, וכעת מסתמן שעזרה נוספת כבר בדרך

על רקע משבר החשמל המחריף ברצועת עזה, הודיעה היום (ראשון) קטאר כי תעביר סיוע כספי לרצועה על מנת לפתור את המשבר, כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "ספא". על פי הדיווח, מדובר בסכום של 12 מיליון דולרים שיועבר לחמאס השולט ברצועה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בימים האחרונים יצאו המונים לרחובות ברצועת עזה, בעיקר במחנות הפליטים, במחאה על אספקת החשמל המקרטעת. בעקבות המשבר, נועד ראש הלשכה המדינית של חמאס בעזה איסמעיל הניה עם אמיר קטאר תמים בן חמד א-ת'אני בדוחא, שם סיכמו השניים על הסיוע. לאחר מספר שיחות ומספר הצעות לפתרון, הוחלט על סיוע של 4 מיליון דולרים בחודש, למשך 3 חודשים, שיועברו להנהגת הרצועה. על פי מקורות, הכסף אמור לשמש לרכישת דלק להפעלת תחנת הכוח בעזה. "האמיר פועל במהירות על מנת ליישם פתרונות פרקטיים למשבר האנרגיה ברצועת עזה", אמר גורם בחמאס.
פועל להשגת סיוע. הנייה
פועל להשגת סיוע. הנייה | צילום: (רויטרס)
אתמול הודיע הנייה כי גם טורקיה הסכימה לשלוח כמויות גדולות של סולר על מנת להקל על המשבר. אלא שגורמים המזוהים עם הארגון אמרו כי אם הארגון ירגיש ששלטונו מתערער - הוא יפנה את האש לעבר ישראל: "לא נהיה כמו בשאר אסד. אם תהיה סכנה אמיתית לשלטון חמאס ברצועה - נירה לעבר ישראל".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ