ברקע תקיפת האונייה האיראנית: לוחמי שייטת 13 מוכנים למערכה בים

בעוד שקיימת האפשרות כי טהראן תסלים את תגובותיה נגד ספינות ישראליות – הקומנדו הימי ממשיך לבנות את כוחו ולמקסם את יעילותו. "מוציאים מבצעים מדויקים ומקצועיים" • בלעדי

זמן צפייה: 04:39

ברקע הדיווחים על תקיפת האונייה האיראנית שמיוחסת לשייטת 13, לוחמי הקומנדו הימי שמרו גם היום (רביעי) על שגרת אימונים מלאה בבסיס שבעתלית. בין היתר, הלוחמים התאמנו על הגעה בצלילה בצוותים קטנים אל החוף, עלייה שקטה והתארגנות חשאית לפשיטה בשטח האויב. זאת, כשקיימת היתכנות שהאיראנים יסלימו עכשיו את תגובתם כנגד ספינות סוחר ישראליות, אם זה במזרח הים התיכון, בים האדום או במקומות נוספים.

"אנחנו מנצלים את הכוח בצורה מאוד טובה ומדויקת בשביל שהלוחמים יוכלו למקסם את האימונים שלהם ולהגיע למקסימום אפקטיביות", אמר סא"ל ס', מפקד פלגת ההדרכה בשייטת 13, והוסיף: "אני חושב שגם בעולמות המבצעיים, לתת את מה שנדרש מהם כדי להוציא את המיטב ואת המבצעים שצריך להוציא בצורה הכי מקצועית שיכולה להיות". רק באחרונה קיבלה שייטת 13 את הערכת הרמטכ"ל אביב כוכבי, על שורת מבצעים שביצעה. מפקד השייטת, אלוף-משנה ד', קודם אמש בזכות הפעולות שביצעה היחידה.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

ערב יום השואה: עלייה באנטישמיות ברשת ובחילול בתי כנסת

עדות ישועה: מנכ"לית בזק נזפה בי שהסיקור בוואלה גורם להפסדים

הגבלות ההתקהלות יפקעו בחצות – טרם נקבעה ישיבה להאריכן

אימון של שייטת 13 בעתלית
אימון של שייטת 13 בעתלית | צילום: חדשות 13

כזכור, אמש דווח כי ספינת מודיעין איראנית של משמרות המהפכה הותקפה בים האדום. אם מדובר בפעולה של שייטת 13, הרי שמדובר בפעולה רחוקה ונועזת, יותר מ-1,600 קילומטרים מבסיס חיל הים באילת. בתוך כך, היום התפרסמו תמונות חדשות של אוניית ה"סאביז" ועליה נראים סירות קומנדו, והיא משמשת את האיראנים כבסיס קדמי בים האדום.

במקביל לכך, שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ שיגר היום מסר לאיראנים בטקס לציון עשור למערכת "כיפת ברזל" של חיל האוויר: "אני לא מתייחס לאף אחת מהפעולות שמתרחשות במזרח התיכון. מדינת ישראל חייבת להמשיך ולהגן על עצמה. אנחנו לא יוצאים לאפטר בשום נקודת זמן". עוד הוסיף לומר הרמטכ"ל לשבר: "אנחנו חייבים לבצע גם פעולות התקפיות ואנחנו נעשה אותן ככל שנכון".

"נתקפה פה אונייה שהיא בסיס צף מודיעיני ומבצעי של משמרות המהפכה, אבל אין פה עלייה בקומה לקומת המלחמה. גם ישראל וגם איראן עושות כל מאמץ לא להגיע לעימות מלחמתי גלוי וישיר", אמר האלוף במילואים עמוס ידלין, ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי מאוניברסיטת תל אביב.

אוניית ה''סאביז'' של משמרות המהפכה שהותקפה בים האדום
אוניית ה''סאביז'' של משמרות המהפכה שהותקפה בים האדום