פרסום ראשון: ספינות חיל הים - והקשר הלבנוני‎

מידע שהועבר ליועמ"ש חושף כי בעל השליטה בחברה שמייצרת כלי שיט לצה"ל הן בבעלות שר הביטחון הלבנוני המקורב לאירן

ספינות המלחמה שרכשה ישראל - בבעלות חברה לבנונית? כך נודע לראשונה לחדשות 2, זאת עקב מכתב דחוף ששלח ח"כ אראל מרגלית מהמחנה הציוני ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בו הוא התריע מכך שהחברה שמייצרת את ספינות ה"סהר 6" אף מצויה בבעלות שר ההגנה של לבנון ומשפחתו - שר המצוי גם בקשרים עם חיזבאללה ואירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הספינות שנרכשו בבעלות לבנונית? (ויקיפדיה)
הספינות שנרכשו בבעלות לבנונית? (ויקיפדיה)

במהלך נסיעה של ח"כ מרגלית לאירופה, הוא נפגש עם מקורות בכירים שחשפו אותו למידע על בעליה האמיתיים של החברה שבונה את הספינות. לאחר המפגש, הוא ניסח מכתב ליועמ"ש עם הגילויים החדשים, בו הדגיש כי במרס 2015, בעיצומה של גיבוש העסקה לרכש הספינות, "הופעל לחץ מצד 3 בכירים ישראליים במערכת הביטחון לשנות את שם החברה שאמונה על בניית כלי השיט האסטרטגיים".

השר הלבנוני עם נשיא אירן רוחאני
השר הלבנוני עם נשיא אירן רוחאני

לדבריו, הלחץ היה לשנות את שם החברה "מ-'Abu Dhabi Mar' ל-'German Naval Yards Kiel', זאת בניסיון להסתיר את זהותם של בעלי החברה הנמצאת בשליטתם של האחים ואנשי העסקים הלבנונים איסכנדר ואקראם צפא, המתגוררים באבו דאבי".

השר בפגישה עם נסראללה
השר בפגישה עם נסראללה

"ממידע שהגיע ללשכתי ועיון בנתוני החברה", מציין מרגלית, "עולה כי לפחות 94.05% ממניות החברה נמצאות בבעלות חברת 'Privinvest'. בין מחזיקי השליטה בה נמצאת משפחתו של שר הביטחון הלבנוני וסגן רה"מ הלבנוני, סמיר מוקבל, שנמצא בקשרי עבודה וממשק עם הגורמים העוינים ביותר לישראל כמו חיזבאללה ואירן".

מידע חדש. מנדלבליט ונתניהו (מארק ישראל סאלם, FLASH 90)
מידע חדש. מנדלבליט ונתניהו (מארק ישראל סאלם, FLASH 90)

במכתב ליועמ"ש, בו מופיע המידע החדש, מדגיש מרגלית את חומרתו: "העובדה כי אחד הבעלים של החברה הבונה לישראל את כלי השיט הוא שר הביטחון של מדינה המוגדרת כמדינת אויב ואשר על פי פרסומים משתף פעולה עם ארגון חיזבאללה ועם אירן מעמידה נורת אזהרה ביטחונית".
[brightcove_iframe video_id='erel_vtr2_n20161221_v1' autoplay='0' credit='מרגלית מגלה את הפרטים החדשים בכנסת' kid='' duration=''']

"התקשרות מעין זו באחת מהעסקאות הבטחוניות המשמעותיות ביותר לישראל, מתבצעת בנסיבות בעייתיות, אשר צל כבד מוטל עליהן. לא ייתכן שחברה בבעלות משפחת שר הביטחון הלבנוני בונה את הספינות שאמורות להגן עלינו מאיום רקטי של חיזבאללה וגורמים עוינים נוספים", חותם מרגלית את מכתבו.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ