רקטה ששוגרה לעבר ישראל התפוצצה ברצועה; אזעקה הופעלה בשדרות

חרף דיווחים על תיווך לרגיעה בין ישראל לחמאס, התרעת צבע אדום הופעלה במועצה אזורית שער הנגב ובשדרות, כתוצאה משיגור כושל של רקטה שהתפוצצה בשטח הרצועה

זמן צפייה: 02:36

הסלמה בדרום: אזעקה נשמעה הערב (שבת) בשדרות וביישוב איבים שבמועצה האזורית שער הנגב, כתוצאה משיגור כושל של רקטה שהתפוצצה בשטח רצועת עזה.

25 שריפות פרצו מאז הבוקר בשדות קוצים באזור המועצה האזורית חוף אשקלון והמועצה האזורית אשכול, כתוצאה מהמשך הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה. מרבית השריפות היו קטנות ולא מסכנות. כוחות הכיבוי השיגו שליטה על הלהבות ובלמו את האש.

בתוך כך, מקורות פלסטיניים אמרו לעיתון "אל-קודס" כי ישנם מגעים קדחתניים שמובילים המתווכים ממצרים, קטר והאו"ם, כדי להחזיר השקט בין עזה לישראלף כאשר  הפלגים הפלסטיניים דורשים פתרון לסוגיות הפרויקטים הכלכליים ותשתיות בעזה, ולא רק כסף קטארי.

שריפה בעוטף עזה מבלון תבערה
שריפה בעוטף עזה מבלון תבערה | צילום: אמנון זיו

כמו כן, מקורות בעזה מסרו הבוקר לעיתון "אל-אח'באר" הלבנוני כי "הארגונים בעזה הסכימו במשותף להגיב לכל תקיפה ישראלית, אם ישראל תחזור למדיניות החיסולים - זו תהיה הכרזת מלחמה". נוסף על כך, "מקור צבאי פלסטיני" בעזה מסר לעיתון כי מדיניות של חיסולים ממוקדים תביא לשיגור "אלפי טילים לעבר תל אביב".

הלילה טנקים של צה"ל תקפו עמדות חמאס בדרום רצועת עזה, בעקבות שיגור הרקטה אמש לשדרות, ולאחר שיותר מ-20 שריפות פרצו ביישובי עוטף עזה, כתוצאה מהמשך הפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל.