חל שיפור במצב המחבל שרצח את רנה שנרב - יוכל להיחקר שוב בקרוב

בית המשפט הצבאי דחה את בקשת סנגוריו של סאמר ערביד להתשחרר וקבע כי הוא יישאר במעצר עד לדיון הבא בעניינו שיערך ביום שישי. עוד נקבע כי ייתכן וכבר בימים הקרובים שב"כ יוכל לחקורו

זמן צפייה: 02:27

בית המשפט הצבאי בכלא עופר קבע היום (רביעי) שבשל שיפור הדרגתי במצבו הרפואי של סאמר ערביד, ראש חוליית המחבלים שרצחה את רינה שנרב, ייתכן והוא יוכל לשוב לחקירת שב"כ כבר בימים הקרובים.

כמו כן, נדחתה בקשת סנגוריו של ערביד לשחרורו ממעצר, ונקבע כי הוא יישאר במעצר עד לדיון הבא בעניינו שיערך ביום שישי. הדיון נערך בדלתיים סגורות ובהיעדרו של ערביד, שכן הוא עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה הר הצופים לאחר שנחקר בשב"כ.

לכתבות נוספות בנושא >> 

לאחר חקירת שב"כ: ראש החוליה שרצחה את רינה שנרב במצב אנוש

הרשימה המשותפת ליועמ"ש: "פתח בחקירת פציעת העצור בשב"כ"

חמאס מגיב לפציעת המחבל אחרי חקירת שב"כ: "ישראל תשלם"

Whatsapp Image 2019 09 28 At 2
סאמר ערביד, ראש חוליית המחבלים שרצחה את רנה שנרב

מוקדם יותר השבוע, הרשימה המשותפת שלחה מכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובו ביקשה לפתוח בחקירה מיידית לנסיבות פציעתו של ערביד, שאושפז במצב אנוש לאחר חקירתו בשב"כ.

במכתב טענה הרשימה המשותפת כי סאמר ערביד נעצר ביום רביעי שעבר במצב בריאותי טוב ובמהלך החקירה הוא עונה באכזריות עד שאושפז בבית חולים במצב אנוש. חברי הרשימה המשותפת דרשו כי היועץ המשפטי לממשלה יבדוק את הדיווחים לפיהם שב"כ קיבל אישור ממשרד המשפטים להשתמש בעינויים שלא כחוק נגד ערביד.

רינה שנרב בת ה-17, שנרצחה בפיגוע במעיין בדולב
רינה שנרב ז''ל | צילום: תנועת בני עקיבא

מוקדם יותר באותו יום, אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, כי ישראל נושאת באחריות לחייו של ערביד. "ישראל תשלם מחיר על פשעיה נגד האסירים הפלסטינים בכל האמצעים העומדים לרשות ההתנגדות", אמר הנייה בהפגנת תמיכה באסירים הפלסטינים ברצועת עזה. "לא ננטוש את האסירים שלנו ולא נשאיר אותם זמן רב מאחורי הסורגים של הכיבוש וההתנגדות", הוסיף הנייה.

כזכור, ביום שבת פורסם שסאמר ערביד אושפז ביום חמישי בבית החולים במצב אנוש כשסכנה נשקפת לחייו. זאת, לאחר שחש ברע במהלך חקירתו בשב"כ. ערביד, שגם היה מהנדס המטענים, נחקר בשב"כ עם היתרים משפטיים מיוחדים לאחר שבמערכת הביטחון הבינו כי בידי החוליה מטען נוסף לפיגוע נוסף. ערביד אושפז בבית חולים ככל הנראה בשל אירוע לב.