האזעקה שנשמעה בגליל העליון: התרעת שווא

דובר צה"ל אישר כי מערכת ההתרעה הופעלה במושב דישון שבסמוך לגבול לבנון, ולאחר זמן קצר הודיע כי מדובר בתקלה

 צופר
צופר | צילום: flickr

אזעקה נשמעה היום (שלישי) במושב דישון הסמוך לגבול לבנון. האזעקה גרמה לבהלה באזור, אז לאחר זמן קצר אישר דובר צה"ל כי מדובר בהתרעת שווא.

לפני כשלושה שבועות הודיע צה"ל כי זוהו שני שיגורים של פצצות מרגמה משטח סוריה לעבר החרמון. ככל הנראה, אחת מהן נפלה בשטח ישראל ואילו השנייה בשטח סוריה. לא הופעלה אזעקה, מכיוון שהמערכות זיהו שהרקטות אינן צפויות ליפול בשטחים מיושבים. בנוסף, לא התבצע ניסיון יירוט של כיפת ברזל.

ראוי לציין שאין לחימה מצדו השני של הגבול, ולכן בדקו בצה"ל האם מדובר בירי מכוון של מיליציה שיעית שרוצה לפגוע בישראל. במקביל, נבדקה האפשרות כי מדובר בירי מחאה לקראת האירוע המיוחד לרגל הקמת היישוב על שם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. במקרה כזה, הירי נועד לסמן לישראל כי הקמת היישוב החדש בגולן, והכרזתו של טראמפ, כי הוא מכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן, לא יעברו בשקט.

עוד בחדשות 13:

רה"מ בצל הדיווח על תקיפה בסוריה: מונעים מהאויב להקים בסיסים

רחפן חדר לישראל בגבול הצפון – וחזר לשטח לבנון

Whatsapp Image 2019 06 02 At 0
עמדת תצפית של צבא סוריה בצפון קוניטרה שהותקפה ע''י צה''ל | צילום: דובר צה''ל

למחרת תקף צה"ל כמה יעדים צבאיים בסוריה בתגובה לירי שתי הרקטות אמש לעבר החרמון, שאחת מהן, כזכור, אותרה בשטח ישראל. מטוסי קרב של צה"ל תקפו, בין היתר, שתי סוללות ארטילריה, מספר עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וסוללת הגנה אווירית מסוג SA-2. כמו כן, במהלך התקיפה הופעלה מערכת הגנה אווירית של צה"ל בעקבות ירי נגד מטוסים סורי, אך לא זוהו נפילות בשטח ישראל.

לפי הדיווחים בסוכנות הידיעות "סטפ", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, בתקיפה נפגעו אתרים של צבא אסד ומיליציות איראניות השוכנות בבסיס חטיבה 165, וכן מטרות נוספות באתר "תל אל-מאנע" שבאזור אל-כיסווה. לפי הדיווח, באתרים הללו הופצצו מחסני נשק וכני שיגור טילים.