אחרי שבועות של שקט: רקטה שוגרה לשטח ישראל; צה"ל תקף ברצועה

מערכת כיפת ברזל הופעלה בעקבות שיגור מרצועת עזה, אך הרקטה נפלה בשטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהירי. טנק וכלי טיס ישראליים תקפו שתי עמדות חמאס בצפון הרצועה

זמן צפייה: 00:39

אחרי כמעט חודש של שקט, רקטה שוגרה הערב (חמישי) מהרצועה לעבר שטח ישראל ונפלה בשטח פתוח, לא היו נפגעים ולא דווח על נזק. מערכת כיפת ברזל הופעלה בעקבות האזעקה, שנשמעה במועצה אזורית אשכול, ודובר צה"ל מסר כי ההתרעה הופעלה בקיבוצים עלומים ובארי. תושבים באזור דיווחו ששמעו פיצוצים, אין שינוי בהנחיות לתושבים.

צה"ל בתגובה לירי תקף באצמעות טנק וכלי טיס שתי עמדות צבאיות שלחמאס בצפון רצועת עזה.

לכתבות נוספות בנושא >> 

אזעקת שווא נשמעה במועצה האזורית שער הנגב

במהלך הופעה בשדרות – צבע אדום נשמע בעוטף; צה"ל: אזעקת שווא

צופר
צופר | צילום: רויטרס

מוקדם יותר השבוע, נשמעה אזעקת שווא נשמעה בקיבוץ ארז שבמועצה האזורית שער הנגב - כך מסר דובר צה"ל.

כזכור, בשבוע שעבר נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון שבעוטף עזה, ומערכת כיפת ברזל הופעלה - בשל זיהוי שגוי, זאת לאחר שלושה שבועות של שקט באזור. אזרחים דיווחו כי נשמע פיצוץ.

בתחילת החודש נורו שתי רקטות לעבר שטח ישראל - אך נחתו בשטח רצועת עזה. ביישוב במועצה האזורית אשכול הופעלה אזעקת צבע אדום. הירי התבצע ככל הנראה על ידי ארגון קטן יחסית ברצועה, ולא על ידי חמאס או הג'יהאד האסלאמי. עם זאת, מיד לאחר הירי, החל חמאס לפנות עמדות בסמוך לגבול הרצועה, מחשש לתגובת צה"ל.

מוקדם יותר באותו יום הפגינו כ-6,000 פלסטינים כמדי שבוע בכמה מוקדים בגבול רצועת עזה, וממשרד הבריאות בעזה נמסר כי אחד מהם נהרג ו-54 נפצעו במהלך העימותים עם צה"ל. חלק מהמפגינים השליכו רימונים מאולתרים ומטענים לעבר חיילי צה"ל, שהגיבו בגז מדמיע ובאש צלפים.