ריבלין ביקר את משפחת החייל שנפל: "נכנסתם ללבבות שלנו"

נשיא המדינה ביקר בשבעה של סמ"ר עמית בן יגאל, לוחם צה"ל שנפל בשבוע שעבר בפעילות מבצעית, ושוחח עם הוריו: "אני חש יחד איתכם את גודל האובדן והכאב - הבן שלכם הפך לסמל"

זמן צפייה: 02:14

נשיא המדינה ראובן ריבלין קיים היום (ראשון) ביקור תנחומים בבית משפחתו של סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל ברמת גן, שנפל בשבוע שעבר במהלך פעילות מבצעית בכפר יעבד. בביקורו לווה הנשיא על ידי יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם.

"אני יודע שזה לא משהו שאף אחד רוצה שיאמרו על הבן שלו, שהפך לסמל. אני יודע", אמר הנשיא להורים השכולים, ברוך ואמו נאוה, והוסיף: "אבל תדעו לכם שאתם כולכם נכנסתם אלינו ללבבות ועמית ישאר עבורנו סמל. סמל לאדם שנתן את הכל עבור המדינה שלנו".

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

חולל קברו של לוחם גולני שנפל: "הארון נפתח והונח עליו פתק"

הלב שלי נקרע לשניים: ישי ריבו שר בשבעה של הלוחם שנפל • צפו

"אח לנשק ולוחם גדול": מטח המרגמות לזכר עמית בן יגאל • צפו

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בשבעה של חלל צה''ל עמית בן יגאל
נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בשבעה של חלל צה''ל עמית בן יגאל | צילום: דוברות הנשיא

הנשיא הקשיב לאביו ברוך שסיפר על עמית: "הייתי איתו בכל כך הרבה טקסים ובהר הרצל בהם הוא אמר לי: 'אבא אני עוד אהיה מצטיין בבית הנשיא', ומי היה מאמין שאתה, נשיא המדינה, תגיע אלינו לנחם אותנו על לכתו", אמר ברוך והראה לו תמונה משותפת של עמית ז"ל עם הנשיא באירוע בו נפגשו".

"הלוואי ויכולתי להגיע לשמחות שלכם, אל החתונה שלו", אמר הנשיא לבני המשפחה, "אבל אני כאן היום ואני יכול רק לומר לכם שאני מרגיש את גודלו של האובדן. את עוצמת הגאווה ואת גודל הכאב. במדינה שלנו, לצערי, אלה הולכים הרבה פעמים יחד".

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בשבעה של חלל צה''ל עמית בן יגאל
נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בשבעה של חלל צה''ל עמית בן יגאל | צילום: דוברות הנשיא

"אין נחמה, אני יודע. ראיתי תמונות וסרטים של עמית יחד עם כל העם בישראל והבנתי מיד את גודל האובדן של החייל הגיבור שלנו. ראיתי את הליכותיו והתנהלותו, הקשבתי לדברים שסיפרו עליו חבריו, וליבי נשבר. דור אחרי דור אנחנו מוסרים למדינה שלנו את הכי טוב שאפשר. בכל פעם אנחנו אומרים מה יהיה עם הדור הבא? ובכל דור אנחנו מגלים נוער טוב עוד יותר, איזו מסירות. איזה רצון להיות שותף לשגשוג של המדינה שלנו. אני גאה כל כך להיות נשיא של מדינה שיש בה הורים כמוכם, משפחות שכאלה".

אימו ואביו סיפרו לנשיא על העשייה החינוכית של עמית ועל הדברים שאמר מח"ט גולני על גבורתו של עמית. ״כשהוא אמר לי שעמית מת מוות של גיבור, קמתי והלכתי לארון שלו, חיבקתי את הבגדים שלו, אמרתי לו שהמח״ט היה ואמר שאתה גיבור. סיפרתי לו שגם המג״ד שלו הגיע. והנה עכשיו, מי היה מאמין שאתה נשיא המדינה תאמר לי שהבן שלי גיבור?״ אמר האב ברוך והמשיך: ״אדוני הנשיא, החיבוק שאנחנו מקבלים מעם ישראל, לא ברור. הוא מכל הגוונים והמינים. יש לנו עם נפלא, עם מקסים שראוי להערכה. אין לי עוד ארץ, האהבה שיש פה מכל מיני אנשים, אני מסתכל ושואל את עצמי אם זה באמת קורה? מכל הארץ".

הנשיא אמר לברוך כי כל מי שנחשף אליו בגלל המוות של עמית יכול היה להרגיש איזה איש חינוך הוא, וכי בכל סיפור על מי היה עמית, נטועה גם ההבנה שהוא גדל מתוך הערכים החזקים והעמוקים ביותר שנתנו לו גם את הכח להיות האדם שהיה. ״אתה גאווה לאנשי החינוך,״ אמר הנשיא לברוך.

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בשבעה של חלל צה''ל עמית בן יגאל
נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בשבעה של חלל צה''ל עמית בן יגאל | צילום: דוברות הנשיא

ביקורו של ריבלין מגיע כמה ימים לאחר שסימני חפירה התגלו על חלקת הקבר של בן יגאל בבית העלמין הצבאי בבאר יעקב. פקחית מטעם עיריית באר יעקב ציינה כי ארון הקבורה של בן יגאל נמצא כשהוא פתוח בחלקו העליון, והיה מונח עליו פתק שלשונו: "יש לילד שלך 72 שעות לקום לתחיה".

המשפחה עודכנה באופן מיידי ואביו הגיע לבית העלמין מלווה בגורמי הצבא. צה"ל והמשטרה בוחנים את נסיבות המקרה, אך ההערכה היא כי מדובר באדם מעורער בנפשו.

עמית בן יגאל
החייל עמית בן יגאל שנהרג בפעילות מבצעית