"חקירת ראש החוליה שביצעה הפיגוע בדולב מנעה פיגועים נוספים"

במערכת הביטחון טוענים שחקירת ערביד, שמאושפז במצב אנוש, מנעה פיגועי ירי, מטען וחטיפה. צה"ל נערך לאפשרות שימות ולתגובות אלימות כתוצאה מכך. הלילה נערך גל מעצרים של פעילי החזית העממית

זמן צפייה: 02:34

הפיגוע במעיין בדולב: במערכת הביטחון טוענים הבוקר (ראשון) כי חקירת סאמר ערביד, ראש חוליית המחבלים שרצחו את רנה שנרב, "מנעה פיגועי ירי, מטען וחטיפה". ערביד, כזכור, מאושפז במצב אנוש, לאחר שהתלונן במהלך חקירתו כי אינו חש בטוב.

בתוך כך, צה"ל נערך לאפשרות שערביד ימות בבית החולים, ולאירועים אלימים שעלולים להתרחש אם אכן ייקבע מותו. ערביד, כזכור, הכין את המטען צפה על משפחת שנרב מגיעה למעיין - ולחץ על כפתור ההפעלה.

לכתבות נוספות בנושא >> 

לאחר חקירת שב"כ: ראש החוליה שרצחה את רינה שנרב במצב אנוש

המעגל נסגר: נעצרו חברי החוליה שרצחה את רינה שנרב בבנימין

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20190929-1059' autoplay='0' credit='' desc='פעילות צה"ל ברמאללה' kid='1_0t7moff0' duration='80'']

בד בבד, צה"ל ושב"כ ערכו הלילה גל מעצרים של פעילי ארגון החזית העממית באזור רמאללה, אליו השתייכה החוליה שביצעה את הפיגוע בדולב. יותר מעשרה פעילים נעצרו במהלך פעילות כוחות הביטחון, שמטרתה לחסל את תשתית החזית העממית ברמאללה ובכפרים הסמוכים לה.

כזכור, אתמול פורסם כי ערביד אושפז מוקדם יותר השבוע בבית החולים במצב אנוש כשסכנה נשקפת לחייו. זאת, לאחר שחש ברע במהלך חקירתו בשב"כ. ערביד, שגם היה מהנדס המטענים, נחקר בשב"כ עם היתרים משפטיים מיוחדים לאחר שבמערכת הביטחון הבינו כי בידי החוליה מטען נוסף לפיגוע נוסף. ערביד אושפז בבית חולים ככל הנראה בשל אירוע לב.

בתגובה למקרה מסר השב"כ: "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור אשר ביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני, שבו נרצחה רינה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הוא הועבר לבדיקות ולטיפול רפואי בבית החולים. חקירת תשתית הטרור עודנה מתנהלת ולא ניתן למסור פרטים נוספים".

מוקדם יותר אמש הותר לפרסום ששלושת המחבלים שהניחו את המטען שממנו נרצחה רינה שנרב ז"ל, נלכדו בפעילות משותפת של שב"כ צה"ל והמשטרה. בפיגוע, שאירע ביום ה-23 לאוגוסט, נפצעו גם אביה של רינה, הרב איתן שנרב, ואחיה, דביר שנרב.