אזעקות שווא נשמעו באזור התעשייה באשקלון ובעוטף עזה

דובר צה"ל הודיע כי ההתרעות שנשמעו במושב מבקיעים שבמועצה האזורית חוף אשקלון ובאזור התעשייה היו אזעקות שווא • שני פלסטינים חמושים בסכינים חצו מהרצועה לשטח ישראל - ונעצרו

זמן צפייה: 01:05

הסלמה בדרום: אזעקות שווא נשמעו היום (רביעי) באזור התעשייה הדרומי באשקלון וכן במושב מבקיעים שבמועצה האזורית חוף אשקלון. כמו כן, צה"ל עצר שני חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה לשטח ישראל. על החשודים נתפסו שלושה סכינים ושני קאטרים והם הועברו לחקירה.

כזכור, מוקדם יותר נורו שלוש רקטות מרצועת עזה לעבר לישראל – רקטה פגעה בחניית בית ביישוב בחוף אשקלון וגרמה לנזק קל למבנה ונפילה אותרה בחממה בקיבוץ במועצה האזורית. לא היו נפגעים, ונכון לשעה זו אין הנחיות מיוחדות לתושבים. בעקבות הירי, תקפו טנקים של צה"ל שתי עמדות חמאס בצפון רצועת עזה. על פי דיווחים בכלי התקשורת ברצועה, ארבעה בני אדם נפצעו בתקיפה.

עוד בחדשות 13:

שלוש רקטות נורו משטח הרצועה לישראל – צה"ל תקף ברצועה

רקטות נורו לאשדוד ואשקלון: רה"מ הורד מהבמה בעת נאום • תיעוד

לאחר הירי לדרום: לילה מתוח ביישובים; המשטרה תגברה כוחות

פגיעת הרסיס בבית בעוטף עזה
פגיעת הרסיס בבית בעוטף עזה | צילום: עמית בוטנר

בתוך כך, על פי דיווחים בתקשורת בעזה, חצו ארבעה פלסטינים את גדר הגבול באזור חאן יונס שבדרום הרצועה. המחבלים הצליחו להרוס חלק מהגדר, לקחו ציוד מתוך עמדת צלפים של צה"ל - ונסוגו לאחר שכוח של צה"ל ירה לעברם. לפי הדיווח, לא היו נפגעים באירוע.

הלילה, תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר 15 יעדי טרור של חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה. בין היתר, הותקף אתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, מתחם צבאי של הכוח הימי ומנהרת טרור התקפית. זאת, לאחר שאמש שוגרו שתי רקטות לעבר אשדוד ואשקלון. במהלך תקיפת צה"ל ברצועה הופעלה אזעקת צבע אדום במושב נתיב העשרה, ולאחר בדיקה התגלה כי מדובר בהתראת שווא.

הרקטה שנפלה בתניב
הרקטה שנפלה בתניב | צילום: דניאל חג'בי, חדשות 13

לאחר הירי, צה"ל הנחה על חזרה לשגרה בכל היישובים, אך בעיריית אשקלון הודיעו על פתיחת מקלטים ברחבי העיר. במקביל, במשטרה הודיעו כי הם מעבים את הכוחות בערים ומסרו כי "אנו ערוכים מבצעית לכל תרחיש וקשובים למען הציבור". ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך התייעצות ביטחונית בקריה עם ראשי מערכת הביטחון.

על פי מקורות פלסטיניים, המתווכים המצרים הביעו כעס חמאס בעקבות הירי, וצוטטו אומרים: "ההתגרויות של גורמים בעזה בתקופת הבחירות עלולות להוביל למלחמה". גורמים מצרים מקהיר שוחחו עם ראשי הארגון ודרשו מהם הבהרות לשיגורים, ובחמאס ענו כי הם יבדקו ויתחקרו את שאירע. במקביל, בצה"ל מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי הוא הג'יהאד האלסאמי ולא חמאס.

רקטה נחתה בחממה במועצה האזורית חוף אשקלון
רקטה נחתה בחממה במועצה האזורית חוף אשקלון | צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון

כאמור, אתמול בערב נשמעה אזעקת צבע אדום באשדוד ואשקלון לאחר שנורו שתי רקטות מרצועת עזה - ויורטו על ידי כיפת ברזל. זאת, בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו היה באירוע פוליטי באשדוד. האירוע הופסק ונתניהו הורד מהבמה על ידי מאבטחי שב"כ, אך כמה דקות לאחר מכן חזר לנאום. הסרטון שבו נראה נתניהו מתפנה מהאולם הוסר מעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה.