הרמטכ"ל על השיגורים מלבנון: "נגיב על כל הפרת ריבונות"

כוכבי התייחס למתיחות בצפון כפי שנרשמה במהלך הלילה עת נשמעו אזעקות בגליל, והבהיר: "צה"ל יגיב באופן גלוי או חשאי נגד כל מי שזה לא יהיה" • בישראל מעריכים: ארגון פלס' עומד מאחורי הירי

זמן צפייה: 04:36

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס הערב (שלישי) לראשונה לשיגורים מלבנון לשטח ישראל שאירעו במהלך הלילה, ואמר כי "צה"ל לא מתכוון לאפשר ללבנון הסובלת מתהליכי קריסה את הירי מהסוג שהיה לפנות בוקר. אנחנו נגיב באופן גלוי או חשאי, או שניהם יחד, על כל הפרת ריבונות מצד מלבנון - נגד מי שזה לא יהיה".

במערכת הביטחון מעריכים כי מאחורי השיגור עומדים ארגונים פלסטיניים. בישראל מתלבטים אם להסתפק בתגובה של חיל האוויר, ששעות בודדות לאחר השיגורים תקף מפעלים השייכים למשרד ההגנה הסורי ליד חאלב, או לתקוף פעם נוספת באזור על מנת להבהיר שהיא לא תקבל ירי לעבר הצפון והפיכת הגבול לקו עימות.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

מהפכה: גופים פרטיים יתנו תעודות כשרות – ללא אישור הרבנות

תיעוד: כך נראתה הצניחה של צה"ל לזכר חנה סנש – מעל שמי אירופה

יאיר נתניהו התנצל בפני בוגרי קרן וקסנר: "אמירותיי לא ראויות"

הרמטכ''ל אביב כוכבי
הרמטכ''ל אביב כוכבי | צילום: דובר צה''ל

כאמור, הלילה נשמעו אזעקות ביישובי הגליל המערבי בעקבות שני שיגורי רקטות מלבנון לשטח ישראל. כיפת ברזל יירטה את אחת הרקטות ואילו השנייה נפלה בים. לא היו נפגעים באירוע. מספר שעות לפני כן, סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה דיווחה כי חיל האוויר הישראלי תקף מפעלים השייכים למשרד ההגנה הסורי באזור חאלב. עם זאת, ככל הנראה אין קשר בין שני האירועים.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס לירי הרקטות ואמר: "לא נאפשר פגיעה בריבונות ישראל ובביטחון ישראל. מי שינסה לפגוע בנו - ישלם מחיר כואב בחזרה. אנחנו פועלים כל הזמן, יומם וליל, בכל הזירות, ונמשיך בכך. לבנון נמצאת על סף קריסה, כמו כל מדינה שאיראן מתבססת בה. אזרחיה נלקחו כבני ערובה של חמינאי ונסראללה לטובת אינטרסים איראניים. לא נקבל זליגה של המצב בלבנון לתוך ישראל".

התקיפה האחרונה שיוחסה לישראל אירעה לפני כשבוע, אז דיווחה סוכנות הידיעות הסורית כי צה"ל ביצע תקיפה אווירית במדינה מכיוון שטח לבנון נגד מספר מטרות במרכז ודרום המדינה. לפי הדיווח, מערכות ההגנה הצליחו ליירט חלק מהטילים. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי שמונה בני אדם נהרגו בתקיפה.