שתי קומות במפקדה של כוח קודס קרסו: תיעוד תקיפת צה"ל בסוריה

מצילומי לוויין של חברת ISI עולה כי נזק רציני נגרם ל"בית הזכוכית" של הכוח האיראני, בתקיפה שבה לפי הדיווחים נהרגו 23 אנשים. עוד ניתן לראות את ההריסות בבסיסים באל-כיסווא ובאל-מאזה

זמן צפייה: 07:05

עימות ישיר מול איראן: המפקדה של כח קודס האיראני בסוריה, המכונה "בית הזכוכית", ספגה נזק כבד בתקיפת צה"ל הלילה (רביעי) בסוריה – כך עולה מדוח מודיעין של חברת הלוויינים והמודיעין הישראלית "אימאג'סט אינטרנשיונל" שהתפרסמו הערב. בתיעוד ניתן לראות את המפקדה לפני ההפצצה ואחריה, ועולה ממנו כי שתי הקומות העליונות ב"בית הזכוכית" קרסו לחלוטין.

עוד ניתן לראות בתיעוד מהתקיפות, שבהם נהרגו על פי הדיווחים 23 אנשים, מהם 16 "זרים", את הנזקים בבסיסי כוח קודס באל-כיסווא ובאל-מאזה, כאשר בין היתר הושמדו מבנים סמוכים.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

המרכז הסורי לזכויות אדם: 23 נהרגו בתקיפת צה"ל – 16 מהם זרים

צה"ל תקף עשרות מטרות בסוריה; רה"מ: "מי שיפגע בנו – נפגע בו"

ארבע רקטות שוגרו מסוריה לעבר ישראל – ויורטו על ידי כיפת ברזל

תוצאות התקיפות בסוריה
תוצאות התקיפות בסוריה | צילום: ImageSat International - ISI
תוצאות התקיפות בסוריה
תוצאות התקיפות בסוריה | צילום: ImageSat International - ISI
תוצאות התקיפות בסוריה
תוצאות התקיפות בסוריה | צילום: ImageSat International - ISI
תוצאות התקיפות בסוריה
תוצאות התקיפות בסוריה | צילום: ImageSat International - ISI

המרכז הסורי לזכויות אדם: 23 נהרגו בתקיפת צה"ל - 16 מהם זרים

מוקדם יותר, המרכז הסורי לזכויות אדם עדכן כי 23 בני אדם נהרגו בתקיפות צה"ל הלילה בסוריה, בהם 16 "בעלי אזרחות זרה". במקביל, צרפת התייחסה לאירועים וקראה לאיראן להפסיק לערער את היציבות בסוריה, והדגישה את נאמנותה לישראל.

עוד דיווח המרכז כי בתקיפות נפגעו מחסני נשק ותחמושת השייכים לכוח קודס של משמרות המהפיכה - מחנה של הכוח, סוללות טילי קרקע-אוויר של צבא סוריה ומוצבים של צבא סוריה.

קודם לכן, גורם ביטחוני ישראלי התייחס לתקיפות ואמר כי "אנחנו משנים את הכללים, משנים את המשוואה. גם כשהירי זניח - אנחנו מגיבים. הפעולה הייתה תוך מודעות למחאות באיראן, החמורות ביותר מאז המהפכה. המסר שלנו לציבור האיראני: ראשי המשטר שלכם עם ההרפתקנות הטרוריסטית שלהם - מסכנים אתכם".

תקיפת חיל האוויר בסוריה
תקיפת חיל האוויר בסוריה

הגורם אמר כי "בדרום עברנו הרגלה כיוון שפעלנו במידה כנגד מידה. איראן ירתה על מדינת ישראל. זה דבר הזוי שלא נקבל. איראן היא תמנון שראשו בטהראן ושולחת זרועות כדי להקיף אותנו. אנחנו מתחילים להתקרב לראש התמנון".

"פעם אמרו שירי שמיורט נתעלם ממנו", המשיך, "פגענו בבניין שמאוייש באיראנים בשדה תעופה הבין-לאומי בדמשק. יש כאן עליית מדרגה בתגובה. זה לא מבצע אנטבה אבל הפגיעה היא משמעותית. ייקח קצת זמן אבל זו המגמה".

כאמור, חיל האוויר תקף הלילה עשרות מטרות בשטח סוריה בתגובה לשיגור הרקטות לעבר ישראל במהלך הלילה הקודם. "מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה בשטח סוריה עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים", נמסר הלילה מצה"ל.

עוד נמסר מצה"ל כי "התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל, וכוונה לפגוע בשטח ישראל. במהלך התקיפה בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורי על אף אזהרה ברורה שהועברה להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות".