חיילים משוחררים יוכלו לדרוש את כספי הפיקדון שלהם בחזרה

אחרי שעבר התיקון לחוק שקובע כי כספי הפיקדון של חיילים משוחררים יועברו הישר לחשבון הבנק ושהסכום לא יימחק, כעת קוראים למי שהתגייס בין שנת 1992 ועד ליום 31.12.2000 לפנות אליהם

משרד הביטחון צפוי להשיק השבוע פרויקט חדש המכונה במסגרתו יוחזרו כ-110 מיליון שקלים לחיילים משוחררים שלא מימשו את כספי הפיקדון שלהם במלואם. על-פי משרד הביטחון מדובר בעשרות אלפי זכאים שככל הנראה לא ניצלו את כלל כספי הפיקדון, לה הם זכאים על פי חוק עם שחרורים מצה"ל או בתום שירות לאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהנחיית השר ליברמן, ייצא משרד הביטחון ביום שלישי הקרוב במהלך החדש שקורא לחיילים משוחררים שהתגייסו החל משנת 1992 ועד ליום 31.12.2000 ולא מימשו את מלוא הפיקדון האישי, לממש את הכספים שעדיין שמורים להם עדיין בחשבון הפיקדון האישי, שנפתח עבורם עם סיום שירותם הצבאי או השירות הלאומי.

''ראוי שיקבלו את הכסף''. ליברמן (Yonatan Sindel/Flash90)
''ראוי שיקבלו את הכסף''. ליברמן (Yonatan Sindel/Flash90)

מנתוני משרד הביטחון עולה כי במרבית המקרים מדובר בסכומים קטנים יחסית. על-פי המשרד, לכ-70% מהזכאים קיימת יתרת פיקדון של עד 999 שקלים, לכ-20% מהם ישנה יתרה של 1,000-4,999 שקלים. כמו כן, קיימים מספר אלפי משוחררים להם יתרה של בין 5,000-10,000 שקלים, ובמקרים מסוימים מדובר בסכומים גדולים יותר.

במשרד מסבירים כי מהפרויקט החדש ייהנו אך ורק אותם חיילים שהתגייסו בתקופה האמורה. הסיבה לכך היא שלאחריה שונה החוק באופן כזה שחיילים שמסיבה כלשהי לא משכו את כספי הפיקדון תוך שבע שנים מיום שחרורם - איבדו את זכאותם והכסף נעלם.

[brightcove_iframe video_id='19pikadon_vtr2_n20170117_v2' autoplay='0' credit='' desc='' kid='' duration=''']

"מי ששירת את המדינה ראוי שיקבל את הכסף שמגיע לו"

עם זאת, לפני כחודש עבר תיקון לחוק לפיו כל חייל שמשתחרר לאחר התאריך 12.7.2017, יקבל את יתרת פיקדונו אוטומטית הישר לחשבון הבנק שלו, כעבור שש שנים וחצי מיום שחרורו וכך הוא לא יימחק. מידע לזכאים למימוש כספי הפיקדון במסגרת הפרויקט יפורסם באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, החל מיום שלישי הקרוב.

"מיד כשהתברר לי שיש עשרות אלפי חיילים שהשתחררו משירות צבאי ולא משכו את כספי הפיקדון שלהם במלואם, הנחיתי לפעול באופן מידי ולקרוא לאנשים לבוא ולקבל את כספם, גם כשמדובר במי ששירתו לפני 15 ו-20 שנה", אמר שר הביטחון ליברמן.

"מי ששירת את המדינה באותן שנים ולא משך את מלוא הפיקדון, ראוי שיקבל את הכסף המגיע לו. משרד הביטחון יודע להוקיר את החיילים והחיילות המשוחררים וממשיך לפעול למענם באופן יזום. זו חובתנו", הוסיף.

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ