בחמאס מכחישים ומגיבים: רק הציונים אחראים לחיסול

לאחר שליברמן האשים את ארגון הטרור ברצח הבכיר מאזן פוקהא, בעזה לא נשארו חייבים: "כל ניסיונות האויב הציוני להסיר מעליו אחריות לא יצליחו"

בחמאס מכחישים נמרצות את רמיזות שר הביטחון ליברמן מוקדם יותר היום (ראשון), לפיהן הארגון הוא שאחראי לחיסולו של בכיר הארגון מאזן פוקהא. "הצהרות ליברמן, בהן הוא מנסה להתנער מאחריות לפשע חיסולו של פוקהא, משקפות את עוצמת הפחד שאחז באויב ובמנהיגיו, שידיהם מגואלות בדמו של פוקהא", אמר דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עובידה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
''שחמאס יבדוק את עצמו'', ליברמן
''שחמאס יבדוק את עצמו'', ליברמן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90
אבו עובידה הוסיף: "רק האויב הציוני אחראי לחיסול פוקהא, וכל ניסיונותיו להסיר מעליו אחריות או לטרוף את הקלפים לא יצליחו״. את הדברים אמר כהמשך לאיומי הנהגת הארגון לנקום בישראל בעקבות חיסולו של פוקהא בעזה בחודש הקודם - ובתגובה לדברים שאמר מוקדם יותר היום שר הבטחון במהלך ביקור בשדרות, לפיהם "חמאס ידוע בחיסולים פנימיים, בכל מיני סגירת חשבונות". ליברמן דחה על הסף את הטענות של חמאס לפיהן ישראל מעורבת בחיסול. "זה לא משנה מה חמאס אומר, חשוב מה שיהודים יעשו", אמר. "חמאס ידוע כגוף אולי הקיצוני ביותר בעולם הערבי, שיעשו מה שהם רוצים ואנחנו נעשה מה שאנחנו צריכים לעשות - ושיחפשו אצלם".
הלווייתו של פוקהא. ''רק האויב הציוני אחרא
הלווייתו של פוקהא. ''רק האויב הציוני אחרא | צילום: רויטרס
שר הביטחון התייחס גם לבניית המכשול התת קרקעי מול רצועת עזה: "החומה נבנית בקצב טוב ובאיכות טובה. הכל מתקדם, לא חסר שום דבר, אין מחסומים ביורוקרטים ולא חסרים תקציבים, הנושא רץ ומתקדם". על המתיחות הגוברת בחזית הדרומית אמר ליברמן כי הוא פועל באחריות. "אנחנו לא מחפשים הרפתקאות", טען. "אנחנו מנהלים מדיניות ביטחון באחריות ובנחישות, עושים את כל מה שמוטל עלינו לעשות. אין לנו שום סיבה לשנות את המדיניות ולא להיכנס לכל מצב אחר. הכל מתנהל כסדרו - גם בביטחון, וגם בתחומים אחרים".