אירוע ביטחוני בדרום: ירי בוצע מעזה; העבודות על הגדר הופסקו

קולות ירי נשמעו באזור הגבול, ובהמשך בוצע ירי לעבר הכוח שהוקפץ לנקודה. צה"ל ביצע ירי מרגמות למיסוך המרחב. לא היו נפגעים, הנסיבות נבדקות. צירים נחסמו, אין הנחיות מיוחדות לתושבי האזור

זמן צפייה: 04:21

מתיחות בדרום: קולות ירי נשמעו הבוקר (ראשון) לעבר מקום העבודות על גדר המערכת בדרום רצועת עזה. העבודות על הגדר הופסקו ובוצע ירי מרגמות למיסוך המרחב. לאחר מכן בוצע ירי לעבר כוח צה״ל שהוקפץ לנקודה - אין נפגעים. צה"ל החל בבדיקת האירוע. בעקבות התקרית, הצירים באזור נחסמו לאורך כל הגבול. אין שינוי בהנחיות לתושבים.

הג'יהאד האסלאמי התייחס לאירוע ומסר כי "הירי ללא הבחנה שבוצע ע"י כוחות צה"ל לעבר אזרחים בבתיהם ושדותיהם ממשיך וחוזר על עצמו. מדובר באיום ברור לאזרחים וחושף את חייהם לסכנה חמורה. אנו מזהירים את הכיבוש מפני המשך בטרור זה, אשר יוביל לתוגבה פלסטינית".

מעט מאוחר יותר, שתי שריפות פרצו באזור המועצה אזורית אשכול, זאת - לפי חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל, בשל בלון תבערה שנשלח למקום.

לכתבות נוספות בנושא >>

גורמים בחמאס מזהירים: תקופת השקט בגבול הרצועה תסתיים בקרוב

בתגובה לשיגורי בלוני נפץ לעוטף: צה"ל תקף מטרות חמאס ברצועה

לאחר הירי לעבר העוטף: צה"ל תקף מטרות חמאס ברצועה

גדר המערכת בגבול עם רצועת עזה
גדר המערכת בגבול עם רצועת עזה | צילום: דובר צה''ל

אתמול דווח בעיתון הלבנוני אל-אחבאר, כי חמאס העביר מסר למתווכים המצרים, לפיו "תקופת השקט שעל גבול הרצועה צפויה להסתיים". עוד דווח בעיתון, שנחשב מקורב לארגון הטרור העזתי, כי הסיבה לכך היא ש"ישראל ממשיכה להדק את המצור על הרצועה ומכשילה פרויקטים לפיתוחה, באופן שפוגע במצב ההומניטרי".

על פי מקור בחמאס, ההסלמה באזור הגבול עם ישראל צפויה אולי אפילו "כבר במהלך הימים הקרובים", וכי הציפיה היא שהארגונים החמושים ברצועה, חמאס, ג'יהאד אסלאמי וארגונים נוספים, יגיבו על כל צעד התקפי שתעשה ישראל, כולל בירי רקטות לעבר ישראל ובלוני תבערה. זאת, בצל סיום תקופת העברת הכסף הקטרי בסוף החודש הנוכחי, שצפויה להחמיר עוד יותר את המצב הכלכלי ברצועת עזה.

בלוני נפץ שאותרו במועצה האזורית אשכול
בלוני נפץ שאותרו במועצה האזורית אשכול | צילום: דוברות המשטרה

אתמול אותר גם צרור בלונים המחובר לחפץ חשוד בשטח חקלאי במועצה האזורית אשכול. שוטרים וחבלן משטרה שהוזעקו למקום טיפלו בחפץ החשוד שהתברר כחומר נפץ. בנוסף נמסר מהמשטרה כי במהלך הלילה נשמע בנתיבות קול נפץ. חבלן שהגיע למקום מצא חומר נפץ שעל פי החשד הגיע באמצעות בלון והתפוצץ. המשטרה פתחה בחקירה.

לדברי הגורמים בחמאס מגיעים לאחר רצף אירועים בדרום השבוע שעשויים לרמוז על הסלמה מתקרבת. שלשום תקף חיל האוויר תשתית תת קרקעית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, בעקבות יותר מעשרה שיגורים של בלוני תבערה לעבר עוטף עזה ויישובי הדרום כמה שעות מוקדם יותר, שגרמו לשריפות. בלון אחד אף נחת בערד ונוטרל על ידי חבלני המשטרה.