"אסור שהממשלה תשכח אותנו": תושבי הצפון והדרום בריאיון משותף

ליאור בז ואדל ראמר אמרו ל"חדשות" עם יעקב אילון כי על המדינה לדאוג לביטחונם: "אנחנו מוכנים לשלם את המחיר ולגור פה ושלמים עם זה לחלוטין, אבל גם יש לנו זכות לביטחון"

זמן צפייה: 05:22

בריאיון משותף לחדשות 13 הסכימו אדל ראמר, תושבת קיבוץ נירים שבעוטף עזה וליאור בז, תושב מטולה שבגליל העליון, כי על הממשלה לפעול יותר למען שיפור ביטחונם. "אנחנו בחרנו לחיות באזור הזה, עם הנוף הזה", אמר ליאור, "אבל מה שמפריע לי זה שאם האירוע של אתמול היה מתרחש בתל אביב אני חושב שהמציאות הייתה שונה לגמרי. מפריעה לי מדיניות ההתמגנות – אנחנו ממגנים את עצמנו בגדרות ובחומות, בעוד שהצד השני יכול לנסוע באופן חופשי בכביש מקביל לשלנו".

ליאור אמר שהאירוע הזה הוא למעשה אירוע נקודתי-טקטי ולמזלם עבר מהר. בתגובה לדבריו, אמרה לו אדל: "קודם כל אני מקווה שזה כן נגמר, אבל אני רוצה לומר לך שכשקורה דבר כזה ואומרים שלא היו נפגעים זה פשוט לא נכון. כי אולי אין נפגעים פיזית אבל הילדים והאזרחים שסבלו מהרעש ומחוסר הוודאות, זה מצב שמטלטל אזור ששלם".

רסיסי טיל הנט ששוגר מלבנון לשטח ישראל
רסיסי טיל הנט ששוגר מלבנון לשטח ישראל | צילום: חדשות 13

ליאור המשיך ואמר: "עכשיו אנחנו אחרי האירוע ואני יותר מודאג מהיום שאחרי – ממשלת ישראל לא צריכה לשכוח את תושבי הצפון ובטח שלא את תושבי הדרום. אני וחבריי שגרים פה, אנחנו לא משתנה במשוואה. אני לא מבקש יותר אבל אני מבקש שלא יעמיסו עלינו ויכבידו עלינו, אני לא מוכן לשלם יותר על הוצאות מיגון".

אדל הסכימה עם דבריו והוסיפה את הקושי שמתווסף בעקבות הפגיעה בתיירות. "יש גם את העניין של המסעדנות שנפגעת. אחרי שראש הממשלה הבטיח פיצוי החליטו שזה עלול להיראות כמו שוחד בחירות והכסף הזה, שיכול היה להציל את העסקים שלנו, לא הגיע".

אירוע הירי האחרון בשדרות, במהלך פסטיבל מוסיקה
אירוע הירי האחרון בשדרות, במהלך פסטיבל מוסיקה | צילום: חדשות 13

"יש פערי מיגון", הוסיף ליאור. "לא בכל הבתים יש ממ"דים, בחלק מהאזורים יש רק מקלטים שכונתיים. הייתה החלטה בממשלה הקודמת לקבל תוספות למיגון וזה לא קרה. זה משהו שצריכים להתייחס אליו. אנחנו מוכנים לשלם את המחיר ולגור פה, אבל יש לנו גם זכות בסיסית לביטחון".