רה"מ: חזבאללה משחק באש; גנץ: מי שיעז לבחון אותנו – יסכן עצמו

ראש הממשלה ושר הביטחון התייחסו לתקרית בגבול הצפון. נתניהו: "נסראללה מסבך את לבנון בגלל איראן"; גנץ: מי שיעז לבחון את עוצמת צה"ל - יסכן את עצמו ואת המדינה שממנה הוא פועל"

זמן צפייה: 02:54

פיגוע חזבאללה שסוכל: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ התייחסו הערב (שני) לסיכול חוליית ארגון הטרור בהר דב, מוקדם יותר היום. "ישראל תמשיך לפעול נגד הניסיונות של איראן להתבסס צבאית באזורנו", אמר נתניהו, "נסראללה מסבך את מדינת לבנון בגלל איראן".

"היום חוליה של חזבאללה חדרה לשטח ישראל", הוסיף ראש הממשלה. "בהיערכות מבצעית טובה של הכוחות בשטח ושל המפקדים, צה"ל סיכל את הניסיון הזה. אנחנו רואים את הניסיון לחדור לשטחנו בחומרה רבה".

"מדינת לבנון נושאת במלוא האחריות לאירוע הזה ולכל התקפה שתצא משטח לבנון נגד מדינת ישראל. חזבאללה צריך לדעת שהוא משחק באש", הזהיר, "כל התקפה נגנדו תיענה בעוצמה רבה. נסראללה טעה בגדול בהערכת נחישותה של ישראל להגן על עצמה, ומדינת לבנון שילמה על כך מחיר כבד. אני מציע לו לא לחזור על הטעות הזו".

לעוד כתבות בנושא:

חזבאללה הכחיש התקרית בצפון: "עוד נגיב על מות הפעיל בסוריה"

דובר צה"ל לאחר התקרית בגבול לבנון: "ימים מתוחים לפנינו"

חזבאללה הכחיש התקרית בצפון: "עוד נגיב על מות הפעיל בסוריה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ בהצהרה לאחר התקרית בהר דב
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ בהצהרה לאחר התקרית בהר דב | צילום: חדשות 13

בהמשך, כאמור, גם שר הביטחון נשא דברים, ואמר: "לוחמי צה"ל ומפקדיו פעלו במקצועיות ובדיוק רב, ומנעו אירוע קשה שיכול היה לגבות חיי אדם. ישראל נחושה מאי פעם למנוע פגיעה בריבונותה או בחייליה, ובוודאי שבאזרחיה".

"לבנון וסוריה הן מדינות ריבוניות והן ישאו באחריות הכואבת לכל פעולת טרור שתתרחש משטחן", הוסיף גנץ, "מי שיעז לבחון את עוצמתו של צה"ל יסכן את עצמו ואת המדינה ממנה הוא פועל. כל פעולה כנגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית, חדה וכואבת. צה"ל מוכן להגיב, צה"ל מוכן לתגובה".

תיעוד לבנוני של התקרית בהר דב בין חוליית חזבאללה לחיילי צה''ל
תיעוד לבנוני של התקרית בהר דב בין חוליית חזבאללה לחיילי צה''ל

כזכור, כוח צה"ל נתקל מוקדם יותר היום בחוליית מחבלים באזור הר דב שבגבול הצפוני. דובר צה"ל אישר כי אירע אירוע ביטחוני, והנחה את התושבים להישאר בבתים לזמן קצר. למשך שעה קלה, הצירים במרחב נחסמו וכל פעילות במרחב הפתוח, לרבות עבודות חקלאיות, אתרי נופש ותיירות - נאסרה. זאת, על רקע המתיחות בין ישראל לחזבאללה בימים האחרונים.

דובר צה"ל הדי זילברמן הזהיר כי "ימים מורכבים ומתוחים לפנינו, אנחנו ממשיכים לפעול על מנת להגן על הגזרה - כוחות צה"ל במוכנות וערוכים להמשך ככל שיידרש. לא נאפשר פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל וריבונותה". עם זאת, הודגש בהודעת צה"ל כי הוחלט על הסרת המגבלות ופתיחת הצירים במרחב לתנועת אזרחים - התושבים יכולים לחזור לשגרה.

הזירה שבה נרשמו חילופי אש בהר דב
הזירה שבה נרשמו חילופי אש בהר דב

דובר צה"ל הודיע כי לא היו נפגעים לכוחותינו בהיתקלות, והוסיף: "זה אירוע של סיכול פיגוע. הצלחנו לשבש פיגוע של שלושה או ארבעה מחבלים, שחצו בכמה מטרים לתוך השטח הריבוני". זילברמן הכחיש את הדיווחים הזרים לפיהם נורה טיל קורנט לעבר הכוחות.

על פי דיווח של רשת "אל-מנאר" בלבנון וכלי תקשורת נוספים, ההיתקלות בין כוח צה"ל למחבלים נרשמה סמוך לגבול, באזור חוות שבעא. ייתכן כי המחבלים ניסו לחדור לצורך הטמנת מטענים. גורם לבנוני אישר לסוכנות הידיעות רויטרס כי התקרית היא תגובה לתקיפת הישראלית בסוריה בשבוע שעבר שבו נהרג פעיל חזבאללה.

היתקלות בין חזבאללה לצה''ל בגזרת הר דוב
היתקלות בין חזבאללה לצה''ל בגזרת הר דוב

בהמשך הערב, חזבאללה הכחיש את קיום האירוע הביטחוני בגבול הצפון, ואף איים כי התגובה על מות הפעיל לפני כשבוע "תגיע בוודאות". על פי הודעת ארגון הטרור, "כל מה שדווח בתקשורת הישראלית - אינו נכון. מדובר בהמצאה". חזבאללה טען כי לא היו חילופי אש או הרוגים.