נתניהו: "איראן מתכננת התקפות נוספות - נמשיך לסכל אותן"

רה"מ סייר בגזרה הצפונית עם שר הביטחון ובכירים נוספים, והצהיר כי "אנו נוקטים את כל הפעולות הדרושות כדי למנוע מטהראן להתבסס באזור". בנט: "כוחות הטרור ימצאו מולם צה"ל חזק שיפגע בהם"

זמן צפייה: 01:06

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (ראשון) בגזרה הצפונית, יחד עם שר הביטחון נפתלי בנט ובכירים נוספים. במהלך הסיור קיבל נתניהו סקירה ממפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, ומבכירי צה"ל.

"איראן מתכננת התקפות נוספות - אני יכול לאשר את זה", הצהיר רה"מ בהר אביטל. "התוקפנות של איראן באזורנו, וגם מולנו, נמשכת. אנחנו נוקטים את כל הפעולות הדרושות כדי למנוע מאיראן להתבסס כאן באזור. זה כולל גם את הפעילות הדרושה כדי לסכל העברות נשק קטלני מאיראן לסוריה, אם בדרך האוויר או דרך הקרקע. אנחנו גם נפעל לסכל את ניסיונה של איראן להפוך את עיראק ואת תימן לבסיסי שיגור של רקטות וטילים נגד מדינת ישראל".

עוד בחדשות 13:

"גורמים בסוריה מכחישים: ישראל לא חיסלה דמות איראנית בכירה"

הערכה בצה"ל: צפויה תגובה איראנית לתקיפה בסוריה בזמן הקרוב

שתי קומות במפקדה של כוח קודס קרסו: תיעוד תקיפת צה"ל בסוריה

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט בסיור ביטחוני בגזרה הצפונית
יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט בסיור ביטחוני בגזרה הצפונית | צילום: עומר מירון/לע״מ

עוד הדגיש נתניהו כי "המחויבות שלנו והנכונות שלנו להיאבק בתוקפנות האיראנית היא מוחלטת, ואנחנו פועלים בכל האמצעים כדי למנוע מאיראן להשיג את היעדים שלה. אני לא יכול לפרט יותר מזה, אבל זה תהליך שנמשך כל הזמן". בסיכום דבריו, הצהיר: "אני עושה כל מה שצריך כדי לקיים את עבודת הממשלה, עבודת הקבינט, שממנו אני בא עכשיו, בכל הדרכים הדרושות, כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל והדברים החיוניים למדינת ישראל".

שר הביטחון בנט נשא אף הוא דברים בסיור. "צה״ל פעל בשבוע שעבר בפעולה משמעותית נגד הכוחות האיראניים בסוריה", אמר. "המסר שלנו לאותם כוחות טרור איראניים בסוריה: אין לכם מה לחפש כאן, אין לכם מה לנסות להתבסס. כל מה שתנסו לעשות פה - אתם תיתקלו בצה"ל חזק ונחוש שיפגע בכם. למנהיגי איראן אנחנו אומרים: 'תתמקדו באזרחים שלכם, בשיפור החיים של אזרחי איראן ולא בניסיון בלתי מוצלח לפגוע באזרחי ישראל'".

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט
יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט | צילום: עומר מירון לע''מ

דבריהם של נתניהו ובנט בצפון מגיעים כמה שעות לאחר שביקר בישראל ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, הגנרל מארק מילי, שהגיע כאורח מיוחד של הרמטכ"ל אביב כוכבי. הביקור מתקיים בהמשך לביקורי קצינים בכירים נוספים מהצבא האמריקני בישראל חודש האחרון, שהגיעו כחלק משיתוף הפעולה בין הצבאות וההתפתחויות במזרח התיכון, בהן ההתבססות האיראנית והנסיגה האמריקנית מסוריה.

ביקור יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה״ב, הגנרל מארק א. מילי
ביקור יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה״ב, הגנרל מארק א. מילי | צילום: חדשות 13