עקב תנאי שליחיו בעולם: עובדי משרד הביטחון פתחו בשביתה חריגה

במשרד טוענים כי אנשיו נאלצים לממן מכיסם חלק משהותם בחו"ל, והכריזו על כמה צעדים, בהם ביטול הוצאת רישיונות לייצוא ביטחוני, עצירת פינוי בסיס שדה דב וסגירת מעברי הגבול

זמן צפייה: 01:15

עובדי משרד הביטחון פתחו היום (שלישי) בשביתה יוצאת דופן בשל סכסוך עם משרד האוצר. זאת, בעקבות טענות כי שליחי המשרד בחו"ל נאלצים לממן מכיסם חלק מהוצאותיהם בחו"ל, בהם ניסויים והבאת אמצעי לחימה.

יו"ר ועד עובדי משרד הביטחון אמר לחדשות 13 כי אנשיו עצרו את האישורים לייצוא ביטחוני, וכי בכוונתם גם לעצור את פינוי בסיסי צה"ל, בהם בסיס חיל האוויר בשדה דב, לסגור את מעברי הגבול ולנקוט בצעדים נוספים בימים הקרובים.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

חשש במשרד הבריאות: מאות אלפי בדיקות סרטן זוהמו • פרסום ראשון

גורמים משפטיים בכירים: הניסיון להקדמת הבחירות נראה כמו ספין

ירון לונדון הודה בשידור: נגעתי בחזה של אישה זרה במעלית

הקריה בתל אביב
הקריה בתל אביב | צילום: החדשות 13

שביתה מסוג זה נחשבת נדירה למדי, לאחר שבשנים האחרונות חילוקי הדעות בין משרד הביטחון למשרד האוצר, גם היו כאלה, לא הגיעו לכדי שביתה. אולם כעת, כאמור, נראה שהדבר משתנה.

גם משרד החוץ שובת, וועד העובדים שלו הודיע כי "לאור המבוי הסתום בניסיונות להגיע לפתרון מוסכם בסוגיית תקציבי היצוג - שהינם מכלי העבודה המרכזיים של הדיפלומטים הישראלים. והיות ועובדי משרדי החוץ, הביטחון והכלכלה, אינם מוכנים להיות בני ערובה בהתנהלות חסרת אחריות של נציגי האוצר המתאמצים לפגוע בכלי עבודה קרדינליים בעזרתם אנו פועלים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל - הנחו ראשי הוועדים, בין השאר, להפסיק את הטיפול בבקשות התעשיות לייצוא ביטחוני, בשלושת המשרדים בטחון, חוץ וכלכלה. אנו קוראים לנציגי האוצר להתעשת ולמנוע את הנזק הצפוי לכלכלת ובטחון המדינה, באם לא יחזרו מצעדיהם החד צדדיים".