מאסר עולם נגזר על חבר בחוליית המחבלים שרצחה את מלאכי רוזנפלד

ביהמ"ש הצבאי ביהודה החליט כי פאיז חאמד, שהיה חלק בחוליה שביצעה את הפיגוע לפני כ-4 שנים ליד שבות רחל, יישלח למאסר וישלם פיצויים • כתב אישום הוגש נגד 4 חברי חמאס שחדרו לישראל מהרצועה

מלאכי משה רוזנפלד, הרוג פיגוע הירי ליד שילה
מלאכי רוזנפלד שנרצח בפיגוע ב-2015 | צילום: פייסבוק
בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום (שני) עונש מאסר עולם ופיצויים על המחבל פאיז חאמד, שהיה חבר בחוליה שירתה למוות במלאכי רוזנפלד בפיגוע ירי לפני כארבע שנים, בסמוך להתנחלות שבות רחל שבשומרון. השופטים הרשיעו אותו בשורה של עבירות, בהן גרימת מוות בכוונה, המקבילה לעבירת הרצח בדין הישראלי. מפסק הדין עלה כי מלבד הפיגוע שבו נרצח רוזנפלד, חולייתו של חאמד תכננה וביצעה פיגועי ירי נוספים נגד ישראלים. על פי פסק הדין, ביום הפיגוע בסוף חודש יוני 2015, נסעו שניים מחברי החוליה ברכב שנרכש מראש לצורך הפיגוע, ירו לעבר הרכב בו נסע רוזנפלד ופצעו אותו אנושות. הוא מת מפצעיו למחרת הפיגוע בבית החולים. בפיגוע נפצעו שלושה אנשים נוספים. במקרה אחר ירו חברי החוליה לעבר רכב ואמבולנס ישראלי. חאמד לא ביצע את הירי באף אחד מהמקרים. שניים מחברי החוליה שבה היה חבר הורשעו גם הם בגרימת מוות בכוונה ונגזר עליהם מאסר עולם. כתבות נוספות בנושא >> "השתתף בחפירת מנהרה": כתב אישום נגד פעיל ג'יהאד האסלאמי "רצו לבצע פיגוע בשם דאע"ש": כתב אישום נגד שני תושבי טמרה מאסר עולם לרוצח לוחם דובדבן רונן לוברסקי: "ביזיון ובושה"
הפגנות על גדר המערכת בגבול רצועת עזה
הפגנות על גדר המערכת בגבול רצועת עזה | צילום: החדשות 13
בתוך כך, כתב אישום הוגש נגד ארבעה חברי חמאס בגין ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה - פריג' אבו דאהר בן ה-29, מאלכ אבו מנדיל בן ה-28, מחמוד עווידאת בן ה-25 ורמדאן אבו גולה בן ה-24. על פי כתב האישום, הנאשמים תכננו להסתנן לשטח ישראל, כאשר כל אחד מהם נושא סכין או נשק אחר, במטרה להיעצר על ידי כוחות הביטחון ולא לחזור לרצועת עזה. בסוף החודש שעבר הוציאו לפועל את התוכנית: אחד הנאשמים חתך את גדר המערכת, הם עברו מתחת לה ונכנסו לשטח ישראל. מעט לאחר מכן נעצרו על ידי כוחות צה"ל כשעליהם שני סכינים ורימון רסס. עוד עלה מכתב האישום כי בין השנים 2016 ל-2019 השתתפו הנאשמים פעמים רבות בהתפרעויות על גדר הגבול בין ישראל לרצועת עזה, הציתו צמיגים, יידו אבנים ובקבוקי תבערה ואף זרקו מטעני צינור בקרבת גדר הגבול, במטרה לפגוע בחיילי צה"ל ולהפריע לפעולתם. כמו כן, עסקו הנאשמים בהפרחת עשרות בלוני נפץ ועפיפוני תבערה על מנת לשרוף שדות בעוטף עזה. בסך הכול כולל כתב האישום שישה אישומים, בהם ביצוע עבירות של חברות בארגון טרור, התפרעות, ניסיון לחבלה מחמירה, פעולה בנשק למטרות טרור, ניסיון הצתה המהווה מעשה טרור, פגיעה ברכוש, הסתננות, אימונים צבאיים אסורים, קשירת קשר לפשע (רצח) ועוד. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים.