תקרית אלימה בשומרון: מתנחלים הפריעו לעבודת המסיק בכפר קוסרא

כמה תושבים ממאחז אש קודש הפריעו לעובדים בשדות הכפר הפלסטיני, ולאחר מכן ע"פ החשד השליכו אבנים לעבר מכוניות וניפצו שמשות. כוחות מג"ב הוקפצו לאזור. בהמשך, תושבי קוסרא תקפו את הכוחות

זמן צפייה: 02:06

כמה מתנחלים ממאחז אש קודש שבעמק שילה הפריעו היום (שני) באלימות למסיק זיתים שנערך בכפר הפלסטיני קוסרא, הסמוך לשכם. במקום התפתח עימות אלים שכלל יידוי אבנים, ובעקבותיו, על פי החשד, נכנסו המתנחלים לגבולות הכפר, זרקו אבנים על מכוניות וניפצו שמשות. כוחות מג"ב הוזעקו לאזור.

בהמשך לכך, כ-50 פלסטינים תושבי הכפר השליכו אבנים על הכוחות, בטענה כי אינם מגינים עליהם.

עוד בחדשות 13:

תושבים ביצהר: "נערים עושים לפעמים שטויות, לא נפקיר אותם"

הרמטכ״ל גינה את התקיפות ביצהר; בישוב דורשים מהנערים לעזוב

אירועי האלימות ביצהר: "נחצה פה קו אדום, לא נעבור לסדר היום"

Whatsapp Image 2019 10 21 At 1
מכונית מנופצת בקוסרא

אתמול אירעה תקרית אלימה בשומרון, כאשר כ-30 מתושבי יצהר יידו אבנים לעבר כוח מגדוד הסיור של חטיבת גולני, שהיה במהלך פעילות מבצעית. אחד הלוחמים ירה באוויר כדי לפזר את המתנחלים, שהשליכו את האבנים מטווח קרוב.

מדובר צה"ל נמסר כי "המתיישבים יידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל ונקבו את גלגלי כלי הרכב בו נסעו. בנוסף, כתוצאה מיידוי האבנים נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי בנקודה. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה. צה"ל מגנה בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה".

הרכב הצבאי שגלגליו נוקבו ע''י מתנחלים ביצהר
הרכב הצבאי שגלגליו נוקבו ע''י מתנחלים ביצהר | צילום: חדשות 13

ראש המטה הכללי, רא"ל אביב כוכבי, גינה את האירוע וכינה אותו "התנהגות עבריינית". מדובר צה"ל נמסר כי "הרמטכ"ל הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין. הרמטכ"ל קובע שלא יעלה על הדעת שחיילי צה"ל, שעושים לילות כימים להגנת המתיישבים, יותקפו על ידי אלה המוגנים על ידם".

עוד נמסר כי "בשיחה משותפת בין הרמטכ״ל לראש השב"כ, נדב ארגמן, ולממלא מקום מפכ"ל משטרת ישראל, ניצב מוטי כהן, הוחלט לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו. צה"ל יפעל יחד עם השב"כ והמשטרה למצות במהרה את הדין עם מפרי החוק והסדר. אירועים מסוג זה מסיטים את צה״ל מהעיסוק במשימתו העיקרית, היא ההגנה על אזרחי ותושבי המדינה, ושמירה על הסדר הציבורי והביטחון".

״מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני שנגדו נדרש לפעול בחומרה רבה", אמר מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, "אני מגנה כל אירוע בו תוקפים חיילים, מפקדים ואזרחים באלימות פיזית ומילולית בכל תוקף. אני רואה חומרה רבה באירועים האחרונים. צה״ל וכוחות הביטחון בפיקוד המרכז פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית שומרון על מנת למנוע פעולות מסוג זה ולהבטיח שמירה על הביטחון ושגרת החיים בקרב תושבי הגזרה". בעקבות  האירועים, במערכת הביטחון הוחלט שגדוד של משמר הגבול יפעל מעתה ביצהר.